2020'de 800 TL PS3 almak

Kendi PS3’ü mü karantinadan bir ay önce sattım. 600₺’ye. Karantina başlayıp konsol fiyatları uçunca acaba kaç olmuş diye baktım. Ankara’da 1000-1250₺ bandında satılıyor ikinci el PS3’ler. Eski konsol olduğu için gamepadi, oyunu çok oluyor birde. Bence 250₺’ye bile alınmaz PS3, devri kapandı. Ama fiyat belirttiğin için aklında bir fikir oluşsun diye bildiklerimi aktardım.

SATA'nın ne suçu var? Eğer ekonomi iyi olsa o fiyatlarda olmaz, alım gücü düşük olduğu için bütün şeyler gibi onlarda pahalı oluyor.

Gayet de SATA'nın suçu da var bu konuda. Ekonomiyi savunmuyorum asla da savunmam bu ekonomiyi o konuda haklısın. Burada kastettiğim o mağaza olarak PS3 satıcıları. Bu kadar fırsatçı olunmaz karantinadan önce 500 TL'ye gördüğüm PS3 1100 1200 TL'ye satılıyorsa kusura bakmayın ama bu adiliktir. Ağustos ayında 1100 TL'ye ikinci el oyunlu PS4 aldım şahsen şu an satsam 3500 4000 TL'ye satarım aldığım oyunlarla. Eğer bir mağaza olsam ve bu piyasayı ben belirliyor olsam o 3500 TL'lik fiyatlara koymam beni adi yapar. Ama eğer sıradan kullanıcı piyasa yükseldiğinden dolayı o fiyatlara satıyorsa ona bir şey diyemem ancak bunu yapan mağaza ise demekten de çekinmem.

@gamekinq, O zaman öyle demen daha iyi olur çünkü ucu açık bir noktada, piyasa artıyor ve bunun sebebi fırsatçılar bu doğru ve onların arkalarına ve önlerine edilen küfür bile bence aldıkları parayı burunlarından getirir (geçen Sahibinden.com'da ikinci el bir iPhone 7 ilanı gördüm, 3000 TL'ye satıyor ve alacağımdan değilde ne tepkiler verecek pazarlık için diye yazayım dedim, utanmasa anama sövecek), o tiplerin parası batsın tek diyeceğim o.

Geri
Yukarı