2020'de sistem toplamak mantıklı mı?

NouXle

Decapat
Dolar almış başını gidiyor. Bu dönemde PC toplamak mantıklı mı sizce? Aşı ne zaman bulunacak? Aşı çıkınca dolar düşer mi? Ayın 9'unda sistem toplayacağım.

Dolar almış başını gidiyor. Bu dönemde PC toplamak mantıklı mı sizce? Aşı ne zaman bulunacak? Aşı çıkınca dolar düşer mi? Ayın 9'unda sistem toplayacağım.

Türkiye'de bir şey almak için en doğru gün, bugündür.
Yarın ne olacağı belli değil.

Ne olacağını sanıyorsun birden doların,verginin zamların 2-3 ay içerisinde ciddi miktarda düşeceğini mi...Ufak şeylerden medet ummayın,ihtiyacınız varsa alın şu zor zamanlarda akıl sağlığımızı bu gibi şeylerle yitirmeyelim o bize yeter :D

Ben Mayıs ayında toplamıştım yeni sistemi. Kafamda bin bir türlü soru vardı "alsam mı almasam mı vs." gibisinden. Şu an aynı topladığım sitede baktığımda aynı sistem 1.700 TL daha pahalıya geliyor.

Bu ülkede öğrenmen gereken bir şey var ki eğer alacak durumun varsa ne istiyorsan almalısın. Çünkü ikinci el olsun çöp olsun bozuk olsun fark etmiyor. Her türlü değerini koruyor.

Sana tavsiyem maddi durumunun el verdiği ölçüde sistem toplaman hemen. O parayı herhangi bir ürüne yatırmazsan mutlaka sağa sola harcayacaksın zaten. Al sistemini kullan. Paraya ihtiyacın olursa her türlü satılıyor zaten daha yüksek fiyata merak etme.

Türkiye gibi teknolojik üretim yapamayan 3. dünya ülkelerinde fiyatlar her zaman yapışkandır. Bu gün bir mucize eseri salgın bitse veya her yerden doğalgaz fışkırsa bile bu fiyatlar en az 1 sene düşmez. Biz bunu geçmişte 2001 krizi sonrası yaşadık: Uçan fiyatların kendine gelmesi 4-5 sene sürdü. Onun da temel faktörü teknoloji amirali ABD'nin Irak bataklığına saplanmasıydı. Özetle, kurda iyileşmeler olabilir veya salgın bitebilir fakat teknolojik ürünlerin TL etiketleri düşmez. Aksini iddia eden somut ve genel geçer bir örnek varsa iddiamı geri çekicem.

Geri
Yukarı