2020'ye kadar götürecek sistem önerisi

5600.png

Referans tasarım demek, ekran kartını üreten firma olan Nvidia veya Amd nin çıkarttığı üründür.
Nihai sürüm ise Asus, MSI, EVGA gibi firmaların bu referans kartılara ek soğutma çözümleri ekleyip, ek overclok edition gibi özellikler ekleyip, piyasaya sürdüğü tasarımlardır.

Eğer AMD alınacaksa, Asus, Sapphire veya Powercolor öneririm.
Eğer Nvidia alınacaksa MSI, Evga, veya Zotac öneririm.

GTX 900 serisi şu an ön sipariş aşamasındadır, ön sipariş verip çıktığı gün alabilirsiniz. Büyük olasılıkla en geç Aralık ayında piyasada olacaktır.

Peki kardeşim o halde aralık ayına kadar toplamayı bırakırım bir sorum var bana güç kaynağı ve kasa önerir misiniz ? Birde elektrik kesintilerine karşı bazı güç kaynaklarında koruma gibi birşey oluyormuş o nasıl oluyor zahmet olucak size biraz açıklar mısınız ?

Kasa olarak Corsair Carbide 300r önerebilirim. 650 wattlık kasadır. Zaten bu sisteme 600-650 watt tan aşağı bir güç kaynağı yazık olur.
Kendi kullandığım kasayı da önerebilirm. CM haf 912 plus veya advance modelini, onlar da 750 wattlık kasalardır.
Ya da zalman veya thermaltake in gayet kaliteli kasaları var. 600-700 wattlık. Onlardan da alabilirsin.
Ekran kartı sığar sığmaz diye endişe etmenize gerek yok. Her şekilde kasaya sığarlar, en kötü ihtimal hard disk yuvalarını kasanın baska yerine taşırsınız.

Kesintisiz güç kaynakları da çok avantajlıdır. Topraklama koruması, düşük voltaş koruması, yüksek gerilim koruması gibi avantajlar sağlarlar.
Bütçe sıkıntınız yoksa bir tane de ups edinebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki kardeşim o halde aralık ayına kadar toplamayı bırakırım bir sorum var bana güç kaynağı ve kasa önerir misiniz ? Birde elektrik kesintilerine karşı bazı güç kaynaklarında koruma gibi birşey oluyormuş o nasıl oluyor zahmet olucak size biraz açıklar mısınız ?
Kardeş bence o sisteme Corsair Carbide 400R 80PLUS 750W MidT ATX Siyah Kasa gider. Ben kullanıyorum yine de tercih senin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı