2021 Lenovo Legion 5 hala alınır mı?

Verecek cevap bulamayınca imlaya mı taktın. Maşallah.

işlemcinin gücüne bişey dediğim yok ama 5600H yi gömmeye çalışmak da bilgisizlikten başka bişey değil. Sen olayı sadece işlemciye indirgemişsin mimarlık dediğin olayda çoğunlukla 3 boyutlu çizimler grafikler vs. yapılacak bunun için ekran kartı da lazım senin önerdiğin 3050 li makinedeki 3050 ile 3060 arasında kafadan yüzde 50 fark var ayrıca doğru renkleri göstermesi adına ekranı yüzde 45 ntsc düşük renk gamutu ve çok lazım olmasa da 25-30 ms tepki süresiyle profesyonelliğe hitap etmeyen bir ekranı var. Eğer 3050 olacaksa arkadaş hiç uğraşmasın 14 bin küsüre 5500U işlemcili aspire 7 de alabilir malum ofis sınıfı işlemciye oyuncu tipi soğutma koymuşlar yüksek performans modunda ciddi nal toplatır. Madem işlemciden girdin o zaman vga tarafında da uygun bir makine tavsiye et.
Cevabımı zaten verdim, oyun için alınıyorsa 5600H-12700H arasında kalmak yerine Max-Q yerine Max-P 3060 tercih etmek daha mantıklı.

Merhaba, yeni laptop arayışındayım. Yaklaşık 6 ay önce form da laptop önerisi almıştım o zamlardaki parayı farklı yatırımlarda kullandım şu anda bütçem 25bin civarında.
Önceliğim laptop ile mühendislik programlarını (AutoCAD, tia portal, eplan, Adobe programları kullanmak, oyun ile aram çok yok.) Laptop kasa kalitesi ekran kalitesi benim için önemli ısınma derdini minimum seviyede tutmak. Aklımda 2 model var birisi sıfır diğeri ise 2. el sizce hangisini almak mantıklı( ya da Ryzen 5 5600H işlemci almak şu devirde mantıklı mı?)
Lenovo Legion 5 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" inç FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3060 6GB, FreeDos, 82JU00EBTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ook-monster-tulpar-t7-v25.1-1022756195/detay/ (Monster 2.el)
Sizin bana önerebileceğiniz başka laptoplar var mıdır?

İşlemci olarak Legion serilerinde Intel sistemli kasalar yoksa 5600H gibi işlemciler sizi çok uzun süre götürmez.

Bu daha iyi hocam:

Bu daha iyi hocam:

Arkadaşım da aynı özellikte Tulpar v25.1 var komple alüminyum alışımlı olanı soğutma ve kalite olarak çok güzel fakat stok yok artık. V20.4 kasalar, v25.1 ile aynı mı acaba? Bilginiz var mı 1 2 gün içerisinde laptop alıp işin içinden çıkmam lazım. Yeni asgari üret açıklanınca her ürüne bindirim geleceğini düşünüyorum

Arkadaşım da aynı özellikte Tulpar v25.1 var komple alüminyum alışımlı olanı soğutma ve kalite olarak çok güzel fakat stok yok artık. V20.4 kasalar, v25.1 ile aynı mı acaba? Bilginiz var mı 1 2 gün içerisinde laptop alıp işin içinden çıkmam lazım. Yeni asgari üret açıklanınca her ürüne bindirim geleceğini düşünüyorum

Tonfang kasa kullanıyor bu model hocam v25.1 ise MSI GP76 kasa kullanıyordu ama yine de tonfang kasada iyidir.

Tonfang kasa kullanıyor bu model hocam v25.1 ise MSI GP76 kasa kullanıyordu ama yine de tonfang kasada iyidir.
Anladım hocam 2. el alma düşüncem vardı fakat riske girmek istemiyorum ya Legion 5 Ryzen5 5600h 3060 olanı alıcam yada Tulparv20.4 alıcam ikisinide detaylı inceleyip karar vericem bakalım teşekkür ederim tavsiyen için

Omen önermiyorum. Legion 5'i neden almadınız?

Bu daha iyi hocam:
Soğutması başarısız.

Omen önermiyorum. Legion 5'i neden almadınız?

Soğutması başarısız.
Amazon da 26 aralığa kadar indirim günleri var belki düşer diye bekliyorum. Legion5 almaya karar verdim 6,7ay öncede onu alma niyetim vardı zaten.( Nisan sonunda 21bin liraya ryzen7 5800h olan modelini takip ettiğimi görünce duygulandım. Keşke alsaydım demekle olmuyor işte... )Hem ekranı hem soğutması hemde kalitesi benim için önemli aldığım render 4k değil 1080p render alıyorum, kullandığım programları 5600 rahatla kaldırır. işlemci beni şuan kullandığım PC bakarak çok rahat ettirecek.

Herkese tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim. Legion 5 siparişi verdim. İnşallah üzülmem, bir sıkıntısı çıkmaz gelince almak isteyen olur diye yorum bırakırım tekrardan.🙏

Son düzenleme:
Amazon da 26 aralığa kadar indirim günleri var belki düşer diye bekliyorum. Legion5 almaya karar verdim 6,7ay öncede onu alma niyetim vardı zaten.( Nisan sonunda 21bin liraya ryzen7 5800h olan modelini takip ettiğimi görünce duygulandım. Keşke alsaydım demekle olmuyor işte... )Hem ekranı hem soğutması hemde kalitesi benim için önemli aldığım render 4k değil 1080p render alıyorum, kullandığım programları 5600 rahatla kaldırır. işlemci beni şuan kullandığım PC bakarak çok rahat ettirecek.

Herkese tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim. Legion 5 siparişi verdim. İnşallah üzülmem, bir sıkıntısı çıkmaz gelince almak isteyen olur diye yorum bırakırım tekrardan.🙏
Çıkmaz hocam. Geçen sene Eylül'de 13K'ya almıştım ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı