2021 Lenovo Legion 5 hala alınır mı?

Ek olarak size tavsiyem Guides - Index - LaptopWiki sitesinde Legion cihazlar ile ilgili tüm işinize yarayacak bilgiler var. Detaylıca okumanızı tavsiye ederim.

eyvallah hocam, kalitesinden şüphem yok. Takıldığım, bilmediğim bir durumda fikrini almak için başını ağrıtırsam kusura bakma :)
İstediğin zaman yazabilirsin. Ayriyetten asla kendin piyasadan aldığın termal macunları kullanma. İçerisinde faz değiştiren Honeywell PTM 7950 var. Sadece çinde satılıyor başka bir şey kullanmanı önermem zaten içerisindeki termal pad 2-3 sene götürür seni. Garanti bitimine doğru yollarsın değiştirirler.

Merhaba, yeni laptop arayışındayım. Yaklaşık 6 ay önce form da laptop önerisi almıştım o zamlardaki parayı farklı yatırımlarda kullandım şu anda bütçem 25bin civarında.
Önceliğim laptop ile mühendislik programlarını (AutoCAD, tia portal, eplan, Adobe programları kullanmak, oyun ile aram çok yok.) Laptop kasa kalitesi ekran kalitesi benim için önemli ısınma derdini minimum seviyede tutmak. Aklımda 2 model var birisi sıfır diğeri ise 2. el sizce hangisini almak mantıklı( ya da Ryzen 5 5600H işlemci almak şu devirde mantıklı mı?)
Lenovo Legion 5 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" inç FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3060 6GB, FreeDos, 82JU00EBTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ook-monster-tulpar-t7-v25.1-1022756195/detay/ (Monster 2.el)
Sizin bana önerebileceğiniz başka laptoplar var mıdır?
Monster'ı alabilirsiniz hocam. Yanlış hatırlamıyorsam MSI GP66 kasa kullanıyordu.

Monster'ı alabilirsiniz hocam. Yanlış hatırlamıyorsam MSI GP66 kasa kullanıyordu.
Tongfang kullanıyor hocam, Monster'ın alınabilecek tek modeli GP76 kasa kullanılan o da zaten hiçbir zaman stokta olmuyor.

Ek olarak size tavsiyem Guides - Index - LaptopWiki sitesinde Legion cihazlar ile ilgili tüm işinize yarayacak bilgiler var. Detaylıca okumanızı tavsiye ederim.

İstediğin zaman yazabilirsin. Ayriyetten asla kendin piyasadan aldığın termal macunları kullanma. İçerisinde faz değiştiren Honeywell PTM 7950 var. Sadece çinde satılıyor başka bir şey kullanmanı önermem zaten içerisindeki termal pad 2-3 sene götürür seni. Garanti bitimine doğru yollarsın değiştirirler.
Tamamdır hocam teşekkür ederim, siteyi inceliyorum şuanda, bakım içinde servise yollarım dediğin gibi riske gerek yok.

İkinci el olan linkteki MSI kasa hocam.
Hocam arkadaşım da aynı laptop var, kasa kalitesi ve performansı güzel onu düşünüyordum fakat 2. el için 23 25 bin tl vermek içime sinmedi. Aklımda kalan modeli almak istedim

@Liutenant Evet hocam bir hikayenin de sonuna geldik benim şansıma yine sıkıntılar çıktı karşıma. Laptop geldi kurulumu, sürücülerini kurdum gerekli testler için uygulamaları indirdim ve Coil whine, ekranın altından ışık sızması, ve kasmalar oldu. üzülerek iadesini istedim. Ekran canlılığı beni gerçekten hayran bıraktı.Acer aspir7 modelini alıp yanına Xbox series s almaya karar verdim.

Son düzenleme:
Hocam arkadaşım da aynı laptop var, kasa kalitesi ve performansı güzel onu düşünüyordum fakat 2. el için 23 25 bin tl vermek içime sinmedi. Aklımda kalan modeli almak istedim

@Liutenant Evet hocam bir hikayenin de sonuna geldik benim şansıma yine sıkıntılar çıktı karşıma. Laptop geldi kurulumu, sürücülerini kurdum gerekli testler için uygulamaları indirdim ve Coil whine, ekranın altından ışık sızması, ve kasmalar oldu. üzülerek iadesini istedim. Ekran canlılığı beni gerçekten hayran bıraktı.Acer aspir7 modelini alıp yanına Xbox series s almaya karar verdim.
Servise yollayıp değişimini isteyin. Bende hiçbir sorun çıkmadı, teknoloji şans işidir.

Servise yollayıp değişimini isteyin. Bende hiçbir sorun çıkmadı, teknoloji şans işidir.
Hocam baştan onu düşündüm sonradan laptop kullanım fikirim değişti. Genelde hikaye bazlı oyunlar oynuyorum ve buna en uygun oyun konsolu gider diye düşündüm hem bilgisayarı yormamak adına hemde ikisini de uzun vadede kullanmak için Laptop+oyun konsolu almaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı