2021 Ocak'ta iPad Pro alınır mı?

külemez

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, çizim, müzik ve genel işler için iPad almak istiyorum fakat yeni modeli gelir diye de almaktan çekiniyorum. Eğer yeni model gelirse şimdiki fiyatlar arasında uçurum olur mu? Ürünü almalı mı, beklemeli mi? Beklenen yenilik varsa büyük fark yaratacak yenilikler midir?

Pro yerine iPad 8 alsam kötü bir şeyle mi karşılaştırım?
Yardımcı olanlara teşekkürler.

Bence de iPad 8 rahat bir şekilde alınabilir. Arkadaşımda iPad7 var. Onda kasma ve donma görmedim. Rahatlıkla her oyunu oynayabiliyor.

IPad'da kasma olmaz uzun bir süre bende iPad 4 var kasmıyor hala :D tabi desteği kesildi de.

Hocam iPad 4 2012 de çıktı siz ne zaman aldınız? iPad modelleri 4 seneden sonra kasmaya başlıyor; iPad Air serisi bile 4 seneden itibaren ara sıra donuyor, çöküyor ve kasıyor. Hele 2012'de çıktıysa düşünemiyorum bile, 4 seneden sonra rahmetli olmaması için ayda yılda bir kullanılması lazım.
Bana kalırsa iPad 8'i alın. Standart iPad serisi fiyat/ performans olarak çok üstün. Eğer bütçeniz 3000-4000 ise direkt iPad 8'i alın.

Son düzenleme:
Hocam iPad 4 2012 de çıktı siz ne zaman aldınız? iPad modelleri 4 seneden sonra kasmaya başlıyor; iPad Air serisi bile 4 seneden itibaren ara sıra donuyor, çöküyor ve kasıyor. Hele 2012'de çıktıysa düşünemiyorum bile, 4 seneden sonra rahmetli olmaması için ayda yılda bir kullanılması lazım.
Bana kalırsa iPad 8'i alın. Standart iPad serisi fiyat/ performans olarak çok üstün. Eğer bütçeniz 3000-4000 ise direkt iPad 8'i alın.

Cihazı almasını kesinlikle önermiyorum armv7 de kaldı çünkü evet 2012 de aldım ve bütün IPad'lar hala akıcı olarak kullanılabiliyor. Elimde 2009 iPod touch var hala müzik dinliyorum. iPhonedo kanalında aynı düşünceleri söylüyor.

Cihazı almasını kesinlikle önermiyorum armv7 de kaldı çünkü evet 2012 de aldım ve bütün IPad'lar hala akıcı olarak kullanılabiliyor. Elimde 2009 iPod touch var hala müzik dinliyorum. iPhonedo kanalında aynı düşünceleri söylüyor.
Hocam 6 yıl önce aldığım İPad Air 2 peri durumdaydı resmen. Şarj desen 6-7 saatlik kullanımda bitiyordu, akıcılık yoktu, sitelere girmek bile uzun sürüyordu.
Ayrıca hocam “armv7” ne demek?
Ha bir de hocam bir akrabamın da Ipad Air’ı var doğru düzgün kullanmamasına rağmen o da çok kasıyor.

Son düzenleme:
Hocam 6 yıl önce aldığım iPad Air 2 peri durumdaydı resmen. Şarj desen 6-7 saatlik kullanımda bitiyordu, akıcılık yoktu, sitelere girmek bile uzun sürüyordu.
Ayrıca hocam “armv7” ne demek?
Ha bir de hocam bir akrabamın da iPad Air'ı var doğru düzgün kullanmamasına rağmen o da çok kasıyor.

Şeyden olabilir ben son sürümlerde güncellemiyordum Apple kasıtlı olarak cihaza verdiği son sürümde kasıtlı yavaşlatma yapıyor. Armv7 ARM işlemcilerde 32 Bit demek gibi şu an bütün cihazlar 64 Bit (iPhone5s sonrası) bu yüzden uygulama desteği yok. Ama bir şekilde iOS sürümünüzü düşürürseniz yağ gibi akacaktır. Ama şunu diyeyim bence Apple ürünlerinin gittikçe kalitesi düşüyor. Şu an elimdeki iPod touch Bluetooth bağlanmadan her gün 3 saat şarkı dinlesem 1haftada bitiyor. Pili kullanma falan etkilidir ama ben de fark ediyorum gittikçe Apple ürünlerinin kalitesi düşüyor.

iPad Air 1 bile gündelik kullanım için işlerimi görüyordu. Abartılı bir kasma yoktu. Tabi uygulamalar artık iOS 12 desteğini bitirmeye başladılar. Cihazı benim için kullanılmaz hale getiren bu oldu :( .

Geri
Yukarı