2021'de RX 580 WattMan hatası nasıl düzeltilir?

özelbankaci

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bu hatadan haberdardım fakat başıma geleceğini bilmiyordum. Ben ekran kartını satmayı düşünürken elimde kalacak diye korkuyorum.
Oyun oynarken birden ekran gidiyor, PC kapanıyor ama kasa kapanmıyor, Power tuşuna bastığımda geri açılıyor.
Yüksek enerji çekmesinden mi, fazla ısınmasından mı, bilemiyorum zaten fanların dönmediğini daha sonra fark ettim ve fanları açtım ama zarar vereceğim diye korkuyorum arayüzden.
Forumlarda gezdim, videolar izledim fakat kesin bir çözüm bulamadım.

Radeon Software > performans > ayarlanıyor > ayarlama kontrolü > manuel oradan bir şeyler deniyorum ama bir türlü yapamadım. Voltajla falan oynamak istemiyorum bir şeye sebep veririm diye.

Lütfen bilen bir kişi yardım edebilir mi? İstenirse ekran görüntüsü atabilirim.

Sürüm 21.2.3 güncel sürüm. Zaten sorun RAM taktıktan sonra arayüzde bir hata verdi, daha sonrasında güncelleme gelmiş onu yaptım. Daha sonra birden PC dondu, uzun bir ses çıkardı. Sonrasında geri açtığımda "beklenmyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi." dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler ile alakalı. Şu an en son sürücüde böyle bir hata yaşamadım ben ve bende RX 580 kullanıyorum.

Bilmediğimden soruyorum, sürücüler ile alakalıysa ki öyle gözüküyor, neden ben sıkıntı yaşıyorum? Her PC'de donanımsal farklar olduğu için mi ben sizden farklı sonuç alıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı