2022 LGS yüzdelik dilimleri yükselir mi?

Merhaba, benim bu seneki puanım 429.0991 yüzdelik dilimim ise 5.47 (il). Burada oturduğum şehrin en iyi lisesi geçen sene 422 puan 3.08 yüzdelik ile kapatmış. Birkaç kişiye sordum girebilir miyim diye zor dediler, imkansız diyen oldu. Ben de onlarla aynı kanıda olmama rağmen rehberlik hocam yaz yine de sen diyor. Napmam gerek bilmiyorum. Orayı yazarsam ve eğer gelmezse 2. Tercihe atar ama ben ya o okulu ya puansız anadolu lisesini istiyorum. Sizce gelir mi eğer yazsam??
Merhabalar sağlıklı bir değerlendirme için genel yüzdelik dilimini yazabilir misin ?
Genel yüzdeliğiniz 5,39 gibi bir yüzdelik diliminiz var yaklaşık olarak sanırım
Ordu Fen bu sene yine %3-%3,1 civarında kapatır
Siz listenizde yer verin fakat gelem ihtimali çok düşük

Muhtemelen %3-%3,1 civarında kapatır istediğiniz lise
Siz listenizde yer verin fakat gelme ihtimali çok düşük
Merhaba hocam öncelikle iyi bayramlar benim gitmek istediğim okulun bütün lgs lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:
2021 4.51
2020 3.81
2019 3.53
2018 3.87

Kontenjanları ise:
2022 204
2021 204
2020 320
2019 180
2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94
İl yüzdelik 6.77
İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbulda.

Merhaba, benim bu seneki puanım 429.0991 yüzdelik dilimim ise 5.47 (il). Burada oturduğum şehrin en iyi lisesi geçen sene 422 puan 3.08 yüzdelik ile kapatmış. Birkaç kişiye sordum girebilir miyim diye zor dediler, imkansız diyen oldu. Ben de onlarla aynı kanıda olmama rağmen rehberlik hocam yaz yine de sen diyor. Napmam gerek bilmiyorum. Orayı yazarsam ve eğer gelmezse 2. Tercihe atar ama ben ya o okulu ya puansız Anadolu lisesini istiyorum. Sizce gelir mi eğer yazsam?

İl değil de genel yüzdeliğin kaçtır? 5, 15lerdeyse genel yüzdeliğin belki girersin %50 veya %40 ihtimal

Merhaba hocam öncelikle iyi bayramlar benim gitmek istediğim okulun bütün lgs lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:
2021 4.51
2020 3.81
2019 3.53
2018 3.87

Kontenjanları ise:
2022 204
2021 204
2020 320
2019 180
2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94
İl yüzdelik 6.77
İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbulda.

Merhabalar bayram sebebiyle foruma yeni girebildim Kusura bakmayın
Size de iyi bayramlar
Beylikdüzünde üst sıralarda yüzdelikleri etkileyecek bir kontenjan artışı maalesef yok Fakat İstanbul genelinde 560 kişilik bir kontenjan artışı var Bu sizin istediğiniz okulun üzerindeki liseler için geçerli tabi Yoksa İstanbul genelinde çok daha fazla kontenjan artışı var

Bu 560 kişilik yer sizin lisenizi az da olsa geriye atacaktır Yani yaklaşık olarak 4,60-4,70 bandına gerileme olacaktır. Diğer şehirlerden İstanbula gelen öğrenci sayısı da ekonomik nedenlerle bu sene daha az gelse, yine de 4,80-4,90 dan aşağıya düşeceğini düşünmüyorum

Tabi ki siz tercih listenize yazın mutlaka Neticede çok farklı sonuçlarda çıkabilir

Merhaba bayram sebebiyle foruma yeni girebildim Kusura bakmayın
Size de iyi bayramlar
Beylikdüzünde üst sıralarda yüzdelikleri etkileyecek bir kontenjan artışı maalesef yok Fakat İstanbul genelinde 560 kişilik bir kontenjan artışı var Bu sizin istediğiniz okulun üzerindeki liseler için geçerli tabii Yoksa İstanbul genelinde çok daha fazla kontenjan artışı var

Bu 560 kişilik yer sizin lisenizi az da olsa geriye atacaktır Yani yaklaşık olarak 4, 60-4, 70 bandına gerileme olacaktır. Diğer şehirlerden İstanbul'a gelen öğrenci sayısı da ekonomik nedenlerle bu sene daha az gelse, yine de 4, 80-4, 90'dan aşağıya düşeceğini düşünmüyorum

Tabii ki siz tercih listenize yazın mutlaka Neticede çok farklı sonuçlarda çıkabilir

Tamam hocam teşekkürler cevapladığınız için yani gidemeyeceğimi düşünüyorsunuz değil mi?

Evet hocam ben de OBP ile alan liseye gideceğim

OBP si 95 lisenin Cahit Zarifoğlu Anadolu lisesi
Bu sene benim kardeşim de girdi sınava , yüzdelik dilimi sizinkine çok yakın
O da istediği liseye gidemeyecek gibi OBP ile alan liselerden birini tercih edecek
Bu noktada ona söylediklerimi size de yazayım :)

Ben SBS zamanında çok istediğim bir liseye gidemedim Hemen altındaki liseye girmiştim Fakat o zamanki istediğim liseye giden birçok arkadaşımdan çok daha iyi bir sonuç aldım üniversite sınavında Lise hedefe giderken elbette bir araç fakat ama nihayetinde her şey sende bitiyor 4 senenin sonunda çok güzel üniversiteler kazanabilirsin :)

Geri
Yukarı