YKS 2023 için tavsiyeleriniz nelerdir?

Renster

Decapat
Daha fazla  
Hayatımda hiç ders çalışmadım adamakıllı. Mayıs geldi artık YKS'ye çalışmak istiyorum. TYT'de ortalama 50 net yapıyorum AYT'de ise 20. çok konu eksiğim var sözel derslerin hepsi eksik neredeyse; paragraf, genel kültür ve geriden gelen bilgiler sayesinde yüksek netler yapabiliyorum. Matematikte ise ilk 12 konudayım. Bir yandan da oran-orantı, problemler ve AYT matematik için fonksiyonlar çalışıyorum. Hedefim ilk 55 bin tm alanında. Matematikte 20 nete çıksam hedefime çok rahat ulaşıyorum. Sizin tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AYT en az 50 net olacak şekilde çalışırsanız hedefinize ulaşabileceğinizi düşünüyorum. TYT tamamen pratik işi, denemelerinizi sıklaştırın. AYT sözelde belli başlı çıkan konular var. Mesela akımlar, söz sanatları (telmih teşbih vb)... Bunları belirleyip çalışmalarınızı bu yönde ilerletin.

1682764311497.png

Hocam AYT en az 50 net olacak şekilde çalışırsanız hedefinize ulaşabileceğinizi düşünüyorum. TYT tamamen pratik işi, denemelerinizi sıklaştırın. AYT sözelde belli başlı çıkan konular var. Mesela akımlar, söz sanatları (telmih teşbih vb)... Bunları belirleyip çalışmalarınızı bu yönde ilerletin.

Eki Görüntüle 1759083
Hocam matematikte bildiğiniz kolay konu var mı çabuk net artırmak için?

İnternetteki hiçbir hesaplama aracına güvenme.
Hocam limit, türev, integral zor konular o konular olmadan 20 net daha kolay değil mi?

Hocam matematikte bildiğiniz kolay konu var mı çabuk net artırmak için?
AYT'deki TYT konuları hallettiyseniz hocam diziler kolaydır, ardından logaritma. Trigonometri için Matematiğin Güler Yüzü'nün 5 saatlik full tekrar videosunu öneririm. Daha geçen izledim, önceden trigoyu yapamıyordum. Videoyu baştan sona soruları tekrar çöze çöze ilerledim ve artık soru kaçırmıyorum.

Geri
Yukarı