2022’de GTX 1070 mantıklı mı?

Ömrünü azaltıyor hocam.
Bunun herhangi bir kanıtı yok. Mining yapılmış bir ekran kartı 10 yıl bozulmadan çalışabiliyor duruma göre veya sadece oyun için kullanılan bir kart da 10 yıl yaşayabilir veya 2 yıl içinde bozulabilir bu tamamen şans. Kaldı ki mining ekran kartının sadece VRAM'ini kullanır oyun ise hem çekirdek hemde VRAM'ini kullanır yani aslında oyun daha çok yorar. Birisi mining ekran kartını bozar diye bir şey söylemiş herkes de buna inanıyor.

Ömrünü azaltıyor hocam.

O işler öyle olmuyor dostum mining belli frekansta belirli sıcaklıkta en güzeli de düşük voltaj veriyorsun karta :) oyunlarda ekran kartı anlık grafik geçişlerinde anlık dalgalanmalarda vs daha çok yoruluyor. Doğru şartlarda doğru koşullarda mining ekran kartını oyun kadar yormuyor.

DLSS olsa kaç yazar, o fiyata RX 6600 varken RTX 2060 almak saçmalıktan ibaret.
DLSS yerine saf kas gücü kullanırım daha iyi ve arasındaki fiyat farkını unutmamak lazım. FSR 2.0'ı da gözardı etmemek gerekli.

Eski bir kart olmasından dolayı içime bir şey oturuyor. Eski olması ne gibi sonuçlar verir? 4-5 yıllık bir kart beni 2-3 yıl içerisinde sıkıntıya sokar mı? Fiyat 5000TL civarı. İlk başta 1650 Super düşünüyordum fakat arada uçurum performans farkı var.
Hocam 1070 varken 1650S alınmaz. 5000 TL'de iyi fiyat.

Yeni konular

Geri
Yukarı