Rehber 2022'de PS3 alınır mı?

Kutusu ciddende açılmamış, ama benim tercihim sahibindenden temiz bir konsolu 2. el almak, en sağlıklısı bu çünkü siz bu konsolu oynayacaksınız yani o bandrolu açtıktan sonra binlerce lira zarardasınız hadi koleksiyoncu olup açmasssanız iyi.

Doğru diyorsun hocam zarar etmeyelim. Benimki de koleksiyon sayılır da sizin belirttiğiniz gibi kutu açmadan değil. Ben aldığım ürünü kolay kolay satmam. Alıp ömürlük kullanmak istiyorum. Anca ekran kartı değişimi gibi durumlarda ürün satarım.

Bakayım hocam satıcıyla iletişime geçelim. Dilersen bağlantıyı kaldırabilirsin.

Şimdi sahibinden üzerinden param güvende ile almazsam ne gibi sorunlar yaşayabilirim mesela?

Doğru diyorsun hocam zarar etmeyelim. Benimki de koleksiyon sayılır da sizin belirttiğiniz gibi kutu açmadan değil. Ben aldığım ürünü kolay kolay satmam. Alıp ömürlük kullanmak istiyorum. Anca ekran kartı değişimi gibi durumlarda ürün satarım.

Sorun değil hocam kalabilir eğer biri alırsa garanti size en temizlerinden bulurum :)

Şimdi sahibinden üzerinden Param Güvende ile almazsam ne gibi sorunlar yaşayabilirim mesela?

Hocam Param Güvende ile almanızı tavsiye ediyorum eğer siz kullanmayacaksanız elinizde %10'dan %40'a kadar risk taşırsınız, eğer ürün gelmezse risk otomatikman %100 olur yani faydası var :D

Son düzenleme:
Selam Technopat Sosyal üyeleri, şimdi sizinle neden 2022'de bir PS3 sahibi olmanız/olmamanız gerektiğinı güzelce anlatıp aklınıza yatıracağım.
-
Hikayesi:
Bu bütçe dostu konsolumuz çıkmadan 1 yıl önce Xbox, Xbox 360 diye bir konsol tanıttı. Sony bu markayı ciddiye almayıp zengin çocuk havalarına girerek PlayStation 3'ü 2006'da piyasaya sürdü, PS2 ve PSP'de edilen başarım PS3'te de devam etti.
-
Sorunları:
Phat kasa PS3'te 4/1 oranda yeşil ışık dışında kırmızı/sarı gibi gibi ışıklar yanıp konsol fişini çekiyordu(nedeni işlemcisinin bacaklarının gitmesi, işlemcinin çok ısınması ve reballing yapması gerektiğini söylüyordu ki bu tamirin 6 ay ömrü vardı.)
Şu an Forza Horizon 5 gibi ışıl ışıl Ultra grafik oyun oynadı iseniz, konsolun grafik motoru gözünüze biraz kötü gelecek ki konsolun çıkış tarihi belli.
Bunun dışında benim bildiğim bir sorun yok, ama siz illaki yaşamışsınızdır.
-
Gelelim makinenın ana amacına yani oyunlara :):
Blur, Grand Theft Auto IV & V, Tekken 6, Tekken 7, The Last of Us 1, Heavy Rain, Call of Duty Modern Warfare, Uncharted 3, killzone 3, FIFA 18, Minecraft, Battlefield oyunları ve nicesi!
-
Market desteği:
PS3 Store hala açık durumda ama her an cortlayabilir, PSP oyunları atılabilir ve PS3 Store'da kredi kartı girince %75 ihtimalle kabul etmiyor yani kütüphanenizden bir oyun yüklemek daha mantıklı.
-
Phat vs diğer kasalar:
Phat kasa diğerlerinden çok daha kalın ve kaba.
Phat kasanın bozulma oranı daha yüksek.
Phat kasanın Max 60GB depolaması.
Teorik olarak phat kasa sorunlu ve tercih edilmiyor çünkü bu konsolu dar gelirli insanlar alıyor ve aldığı şeyin uzun vadeli olmasını istiyorlar, bu nedenle ben olsam bende phat kasa tercih etmem.
-
*Geldik yıldız soruya: PS3 alınır mı?
Ucuz yollu oyun oynamak isteyenler için kesinlikle biçilmiş kaftan, isteyenler X360'ta alabilirler, PS3 market desteğini kesse bile aynı PS Vita'daki gibi PS3'te kendini yenileyecek ve sizi Max 3 yıl götürecek.
-
Değerli vaktinizi ayırıp rehberime konuk olduğunuz için teşekkür ederim, ayrıca 2022'de PS Vita & PSP alınır mı? Rehberlerine profilimden bakmayı unutmayın :)

PS3 Fatlerin CECHA, CECHB(NTSC), CECHC(PAL), CECHE(NTSC) modelleri narin ama PS3'ün en değerli modelleridir bana kalırsa. %25 sorun çıkarma olayı bu masalarda mevcuttur, bundan sonraki kırpılmış fat modelleri daha sağlamdır bunlara kıyasla. Ancak bu konsolları albenili yapan şeyler var,
PS2 geriye uyumluluk:
Tüm PS3'ler psone oyunlarını çalıştırabilirken, launch fat kasalar PS2 oyunlarını da çalıştırabilmektedir. A ve B kasalar bunu anakartlarında bulunan PS2 CPU ve gpusu(Emotion Engine ve Graphics synthiser) sayesinde yaparken, C ve E kasalarda sadece Graphics synthiser bulunur. A ve B kasalar daha çok PS2 oyunu açarken, C ve E kasalar çok daha iyi görüntü sunmaktadır. Sony daha sonradan maliyetleri düşürmek adına bu donanımı konsoldan kısmıştır.
4 USB portu ve kart okuyucular:
Klasik PS3'lerin aksine Launch konsollar daha çok giriş çıkışa sahiptir.
Daha iyi malzeme kalitesi:
İlk çıkan konsollar diğer farelerin aksine, krom CD girişine ve PS3 yazısına sahiptir.(CECHB hariç) Bir launch fat ve son kasayı Yan yana koyduğunuzda farkı anlamak mümkündür.

1660260863162.png

Dosya Ekleri

• 1660260809766.png
    1660260809766.png
    173,5 KB · Görüntüleme: 25
Param Güvende ile satın alma talebi gönderdim hocam. Bu koleksiyonu senle yapacağız.

Sağ olun hocam :)

PS3 fatlerin cecha, cechb(NTSC), cechc(pal), ceche(NTSC) modelleri narin ama PS3'ün en değerli modelleridir bana kalırsa. %25 sorun çıkarma olayı bu masalarda mevcuttur, bundan sonraki kırpılmış fat modelleri daha sağlamdır bunlara kıyasla. Ancak bu konsolları albenili yapan şeyler var,
PS2 geriye uyumluluk:
Tüm PS3'ler psone oyunlarını çalıştırabilirken, launch fat kasalar PS2 oyunlarını da çalıştırabilmektedir. A ve B kasalar bunu anakartlarında bulunan PS2 CPU ve gpusu(emotion Engine ve Graphics synthiser) sayesinde yaparken, C ve E kasalarda sadece Graphics synthiser bulunur. A ve B kasalar daha çok PS2 oyunu açarken, C ve E kasalar çok daha iyi görüntü sunmaktadır. Sony daha sonradan maliyetleri düşürmek adına bu donanımı konsoldan kısmıştır.
4 USB portu ve kart okuyucular:
Klasik PS3'lerin aksine launch konsollar daha çok giriş çıkışa sahiptir.
Daha iyi malzeme kalitesi:
İlk çıkan konsollar diğer farelerin aksine, krom CD girişine ve PS3 yazısına sahiptir.(cechb hariç) bir launch fat ve son kasayı yan yana koyduğunuzda farkı anlamak mümkündür.

Eki Görüntüle 1482847

Hocam hoş doğru ama biz PS3'te PS3 oyunlarinı oynayacağız, hem yanımıza koleksiyon olsun diye Max 500TL temiz bir PS2 ekleyerek güzel bir görünüm yaratırız ve fat PS3 alınca 2 ay sonra bozulmasını mı istiyorsunuz? (ki soğutma teknolojisi diğer kasalara göre daha kötü.) Yani konsol yansa o PS2 oyunlarını güzel grafiklerle rüyamızda görürüz.

Yarınki rehberlerde kelime haznemi yorgunlaştırmamak için şimdi yatıyorum son sorunuz varsa alayım iyi geceler.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam :)

Hocam hoş doğru ama biz PS3'te PS3 oyunlarinı oynayacağız, hem yanımıza koleksiyon olsun diye Max 500TL temiz bir PS2 ekleyerek güzel bir görünüm yaratırız.

Hocam bu konsol PS2 oyunlarını 720p@60FPS'de oynatıyor ayrıca, yani sırf PS2 oyunlarını oynamak için değil daha kaliteli görüntü elde etmek için de kullanılabilir. Ve 500 az para değil hocam, uyguna bulursanız minimum 10 11 tane PS2 PS3 kutulu oyunu ekleyebilirsiniz koleksiyonunuza.

Hocam bu konsol PS2 oyunlarını 720p@60FPS'de oynatıyor ayrıca, yani sırf PS2 oyunlarını oynamak için değil daha kaliteli görüntü elde etmek için de kullanılabilir. Ve 500 az para değil hocam, uyguna bulursanız minimum 10 11 tane PS2 PS3 kutulu oyunu ekleyebilirsiniz koleksiyonunuza.

Sizde haklısınız hocam yani ben sırf PS3 fat berbat dehşet verici demiyorum sadece elimizde lalma oranı yüksek diğer kasalara göre. burada her şey empati ve kişsel özgürlükte asla illa benim dediğimi alın diye egomu tatmin etmiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı