2022'de Windows 11'e geçilebilir mi?

yunus kartal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
970 Evo Plus 250 GB
Ekran kartı
MSI RX 5500 XT Gaming X 8 GB
Anakart
ASUS TUF Z390 Pro Gaming
İşlemci
i7 9700K
Bir konuda korkuyorum sisteme zarar verme gibi bir olayı var mı Windows 11'in? Bir de şu tarihte geçmek bence mantıklı mı? (Düzeltme sistemde 32 GB RAM var 4x8 olarak)

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi güncelleme ile Windows 11e geçip 2 ay sonra hayal kırıklığı ile Windows 10'a döndüm hala sorunları olan bir OS.

Oyun performansında falan değişiklik yok, arayüzü beğendiysen geçebilirsin ama önermiyorum. Windows 10 kadar stabil değil, arayüzü çok yavaş...

2022'nin sonlarında geçmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hatalar giderilir, Android uygulama desteği gelir, arayüz güncellenir bla bla bla...

Arayüz yavaş olma sebebi animasyon olması Mac'e özenmişler biraz ve animasyonları çoğaltmışlar daha soft bir kullanım sunmak istemişler.

Dünyanın en yavaş HDD'lerinden birine sahip olduğum için en ufak hız farkını hissedebiliyorum. Windows 11, 10'dan ve tüm güncellemeleri yapılmış 8.1'den daha hızlı çalışıyor. Fakat görsel hatalar mevcut. Bazen görev çubuğundaki simgeler kırmızılı kalıyor, basılı kalıyor, simge yok olmuş şekilde kalıyor. Bir dosyayı sürükle-bırak ile başka bir pencereye görev çubuğu üzerinden atamıyoruz ki bu beni çok rahatsız ediyor. İsterseniz geçebilirsiniz, yaşanmayacak gibi değil. Ben daha kalmayı düşünüyorum fakat 2022 yazında toparlanır gibi. O zaman geçmeniz daha iyi olabilir.

Resmi güncelleme ile Windows 11e geçip 2 ay sonra hayal kırıklığı ile Windows 10'a döndüm hala sorunları olan bir OS.

İşte hocam dediğim gibi memnun olan var olmayan var ben son derece memnunum arkadaş Windows 10'a geri dönmüş hiç beğenmemiş denemeniz lazım bizim iyi kötü dememiş çok bir şey ifade etmez.

Tema olarak hoş fakat halen stabil değil bana göre. 1 hafta kullanıp test ettim, 1 saat kadar önce temiz kurulum ile Windows 10'a geri döndüm. O kadar içim sıkıldı kullanırken düşün artık.

Bir konuda korkuyorum sisteme zarar verme gibi bir olayı var mı Windows 11'in?

Evet kardeşim güç kaynağını patlatır, işlemcini yakar. Yahu bu nasıl bir düşünce anlamıyorum geçen de bir konu vardı (2 ay önce falan) adamın laptop adaptörü bozulmuş Windows 11'in bozduğunu iddia ediyordu :D. hiçbir şey olmaz geç gitsin. Ben 15 Haziran'dan beri kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı