2022'ye kadar idarelik bir ekran kartı almak mantıklı mı?

Sistemi oyun için alacaktıysan XBOX al.
1619824936452.png

Buna benziyor biraz.

Intel CEO'su 2023'e kadar kıtlık devam edebilir açıklamasında bulundu 23 Nisan'da. Yeni tesis açmadıkları sürece sıkıntı devam edecek. Bence 1650, 5500XT veya 5600XT alıp kullanmalı. Sonra üretim hızlandığında ve para olduğunda 3060 alınabilir.

Her ne kadar resmi ağızlar 2022-2023 yıllarını işaret etse de ben pek inanamıyorum. Bence bu "resmi sürelere" kafadan 1 yıl daha eklenmeli. Sebebim de bizzat bu işten (yani ekran kartlarının stoklarının hızlı tükenişinden) kar etmeleri. Bana malesef güvenilir gelmiyorlar.

Konu başlığına dönecek olursak, sistem İntel değilse güçlü bir APU almak daha mantıklı. Zira APU'ların her zaman bir alıcısı oluyor. Yok İntel ise sistem orta seviye, 2.ci el idarelik ekran kartı alıp gelecekteki esas almak istediğiniz kart için para biriktirin.

Intel Ceo'su 2023'e kadar kıtlık devam edebilir açıklamasında bulundu 23 Nisan'da. Yeni tesis açmadıkları sürece sıkıntı devam edecek. Bence 1650, 5500XT veya 5600XT alıp kullanmalı. Sonra üretim hızlandığında ve para olduğunda 3060 alınabilir.

Temmuz'da Ethereum 2.0 guncellemesı var bence stok sorunu biter siz ne düşünüyorsunuz.

Elimde olan toplamı 10 bin eden diğer parçalar n'olucak? Nasıl bir öneri bu?
Düzgün öneri istiyorsan sorunu düzgün anlat. Hani insanlar genelde almadan önce tavsiye isterler ya? Sistemdeki her parça tamam demişsin de ben karar kıldım anlamında dediğini sandım. Şak diye daha ekran kartını düşünmeden aldığını nereden bileyim? Neyse.

Eğer sistemi almadan önce sormuş olsaydın 3060'lı hazır kasalar bulunabilirdi belki. Arkadaşım daha 2 hafta önce 3060'lı sistem aldı 14.000'e.

İki ucu şeyli değnek şu anki durumun. İkinci elde pazarlık falan yaparak 2070 kapabilirsen al. Yoksa 2060/2060 SUPER/RX 5600XT gibi kartlara bak yine ikinci elden. Beklemenin anlamı yok 7000 TL'yle. Bekleyeceksen de paranı dolara çevirip öyle bekle yoksa 2022'de de bir şey alamayabilirsin.

Geri
Yukarı