Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Ben İOKBS sınavına girdim. Matematik-Fen-Türkçe-Sosyal yolunu izleyince 80 net gibi iyi bir net alıyorum. 2 gün önceki denememde bunu deneyimledim. Ama Türkçe-Sosyal-Matematik-Fen yolunu izleyince 67 gibi kötü bir net alıyorum. Bunu da bugün deneyimledim. Bu yüzden size sormak istedim. İOKBS sınavında ilk sözel kitapçığı mı veriliyor, yoksa sayısal mı? Ya da her ikisi birden mi? İlk sözel, sonra sayısalsa kesin kaybedeceğim. Ondan sormak istedim.

Ben İOKBS sınavına girdim. Matematik-fen-Türkçe-sosyal yolunu izleyince 80 net gibi iyi bir net alıyorum. 2 gün önceki denememde bunu deneyimledim. Ama Türkçe-sosyal-matematik-fen yolunu izleyince 67 gibi kötü bir net alıyorum. Bunu da bugün deneyimledim. Bu yüzden size sormak istedim. İOKBS sınavında ilk sözel kitapçığı mı veriliyor, yoksa sayısal mı? Ya da her ikisi birden mi? İlk sözel, sonra sayısalsa kesin kaybedeceğim. Ondan sormak istedim.

Ben 2 yıl önce girdim ve kazandım. Önce sözel diye hatırlıyorum.

Hayırlı olsun geç de olsa. Hayır, yapacağımı zannetmiyorum sözelden başlanırsa. Dün kendim değil de, okul denemesine katıldım. Sözelden başlayınca kötü yaptım. Bugün kendim yaptım, yine böyle oldu.

Kendinizi öyle alıştırmanız bence çok yanlış. Çünkü neredeyse tüm devlet sınavları o şekilde. Bence en kısa zamanda kendinizi alıştırın. Ben hep kendime kazanacağım dedim ders çalışmadan önce ve elimden geleni yaptım. Sizde aynısını yapın kesinlikle etkili olacaktır.

Kendinizi öyle alıştırmanız bence çok yanlış. Çünkü neredeyse tüm devlet sınavları o şekilde. Bence en kısa zamanda kendinizi alıştırın. Ben hep kendime kazanacağım dedim ders çalışmadan önce ve elimden geleni yaptım. Sizde aynısını yapın kesinlikle etkili olacaktır.
İyi de zaman kalmadı. 1 gün kaldı sınava.

Yeni konular

Geri
Yukarı