2023 Haziran'ı takiben dolar kuru kaça düşer?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seçime kadar 18-20 arası görür. Seçimde 15-16 arası dolaşır. Yeni gelen parti düzgün açıklamalar yapıp işler yaparsa 1 ay gibi sürede 5-6 TL bandına düşer.

Şu an doların yüksek olmasının sebebi vatandaşın dolar alması. Hükümetin güven vermemesi ve el ile faiz düşürme.

Türkiye şu an IMF'e gidip anlaşırsa dolarda ciddi düşüşler bile olur. Ama yapmazlar seçimde kazanmak istedikleri için.

Seçimleri Macaristan'a benzetenler için bir video bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonumuz ne olur bilmem ancak şu anki doları ileride arayacağiz gibi tıpkı dolar 7 olduğu zamanları nasıl ki arıyoruz o zaman geldiğinde ise doların 13 olduğu günleri arıyacağiz çünkü her sene bir önceki seneyi arar olduk.

1 ay gibi bir sürede 5-6 TL bandına düşeceğini düşünmen gülmekten kendime engel olamamamla birlikte o ifadeyi bıraktım, bilgisizliğiniz, cahilliğiniz hat safada, Lozan 2023'te bitecek diyenlerden farkınız yok.
Yeni gelen hükümet güven vermeye başladığı zaman insanlar dolar bozmaya gidecekler. 2023 Haziran sonrası dolar bozma kuyrukları olacak. Tabii hükümet giderse gitmezse 10 lira olması bile hayal olur. Şu an hükümet istese doları 9 liraya düşürür. Nasıl yapar IMF kapısını çalar.

Şuan ki hükümet faizleri enflasyona göre ayarlasın anında düşer. Gidipte %142 enflasyon varken %14 e faizi sabitlemek aptallıktır.

Yeni gelen hükümet güven vermeye başladığı zaman insanlar dolar bozmaya gidecekler. 2023 Haziran sonrası dolar bozma kuyrukları olacak. Tabii hükümet giderse gitmezse 10 lira olması bile hayal olur. Şu an hükümet istese doları 9 liraya düşürür. Nasıl yapar IMF kapısını çalar.
Ne iktisat bilgisi ne ekonomi bilgisi, hayat sana güzel, yastık altındaki dolanların piyasaya karışınca doların düşeceğini düşünmen çok değişik bir düşünce, hayal dünyanda mutluluklar sana.
Şuan ki hükümet faizleri enflasyona göre ayarlasın anında düşer. Gidipte %142 enflasyon varken %14 e faizi sabitlemek aptallıktır.
Faiz arttırmak geçici bir çözüm, Türkiye tarihinde denenmiş ve doğrudan bir etkisi olmadığı kanıtlanmış lütfen biraz araştır, faiz sebep değil sadece küçük bir etkidir.
4 sene Lisans okuyup 2 yıl yüksek lisans yaptım, iktisat düşündüğünüz kadar basit bir şey değil, keşke dediğiniz gibi faizleri arttırıp kuru düşürsek ama mümkün değil, sadece geçici bir çözüm hatta ilerleyen zamanlarda ekonomiyi daha kırılgan hala getiren, kör düğüm yapan bir yöntemdir, seçim öncesi göz boyamada kullanılabilecek harika bir para politikasıdır.

Son düzenleme:
Ne iktisat bilgisi ne ekonomi bilgisi, hayat sana güzel, yastık altındaki dolanların piyasaya karışınca doların düşeceğini düşünmen çok değişik bir düşünce, hayal dünyanda mutluluklar sana.

Faiz arttırmak geçici bir çözüm, Türkiye tarihinde denenmiş ve doğrudan bir etkisi olmadığı kanıtlanmış lütfen biraz araştır, faiz sebep değil sadece küçük bir etkidir.

Yav benim sıkıntılı kardeşim ben sana faizi sürekli yüksek tutalım mı diyorum Allah'ın yarattığı düşünceli kardeşim sadece diğer önlemler alınana kadar faiz arttırılır, iktisatcı kardeşim.

Seçim öncesi yükselir belirsizlik nedeniyle. Sonuçlara göre de ne olacağı değişecektir. Açıkçası çok kritik bir zaman bu durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı