2023 seçimlerde internet erişimi

Pardon? Türkiye halkları için en kapsayıcı olan çatı terimi kullanıyorum. Ermenisiyle, Türküyle, Süryanisiyle, Rumuyla, Çerkesiyle bizler bir Türkiye toplumuyuz. Bunda ne gibi bir problem var?
Üzgünüm dostum ama biz birleşmiş milletler toplumu değiliz.

Bizim gibi ülkelerden örnek vermek gerekirse; Yunan toplumu, Alman edebiyatı, İtalyan mutfağı, Fransız mimarisi vs.

Üzgünüm dostum ama biz birleşmiş milletler toplumu değiliz.

Bizim gibi ülkelerden örnek vermek gerekirse; Yunan toplumu, Alman edebiyatı, İtalyan mutfağı, Fransız mimarisi vs.
Bak şekerim, sen bir imparatorluk varisisin. Senin ülken Osmanlı Devleti'nin devamı ve ülkenin içinde hala milyonlarca farklı etnik kökenden insan yaşıyor. Onlar tarihsel olarak daima ulus devletler olmuşlar ama sen olmamışsın. Dolayısıyla Türkiye toplumunu "Türk" olarak ekarde etmek yanlış.

Herkese iyi sosyaller,

Bugün haberlerde dolaşan Turkcell'in seçim gecesi altyapı çalışması ve özellikle VPN'inde kullanılamayacak olmasını yazmışlar. Elektrikler olmaz, VPN kullanılmaz ise internete nasıl erişebiliriz? İmkansız gibi duruyor ama bence bir yolu vardır. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki mesaj ulus geneli altyapıdan bahsetmiyor ki kurum içi modem router altyapısı ve kendi serverlarına erişiminden bahsediyor bunu siyasete bağlamanın internet altyapısının kapatılması gibi algılatılmak istenmiş gibi. Bundan etkilecen tek insanlar firmanın çalışanları olur çalışmak isteyen çalışamaz erişemez ortak sistemlere şirket içerisindeki.

Bak şekerim, sen bir imparatorluk varisisin. Senin ülken Osmanlı Devleti'nin devamı ve ülkenin içinde hala milyonlarca farklı etnik kökenden insan yaşıyor. Onlar tarihsel olarak daima ulus devletler olmuşlar ama sen olmamışsın. Dolayısıyla Türkiye toplumunu "Türk" olarak ekarde etmek yanlış.

Ülkemizde rumu lazı çerkezi herkes yaşıyor buna lafımız yok ama onlarda hangi ülkede yaşadığını bilecek mesela oradan elin suriyelisinin ben suriyeliyim diye kendini ima bağırarak etmesi yanlış aynı şey rumu içinde yanlış. Türkiye cumhuriyetinin çatısı altında yaşıyorsun kabul et etme burası Türkiye cumhuriyeti.

Pardon? Türkiye halkları için en kapsayıcı olan çatı terimi kullanıyorum. Ermenisiyle, Türküyle, Süryanisiyle, Rumuyla, Çerkesiyle bizler bir Türkiye toplumuyuz. Bunda ne gibi bir problem var?
Bölücülerin söylediklerini dile getirerek konuşma amacın ne?

"İlgili tarihlerde VPN bağlantısı da yapılamayacaktır" deniyor; bunun Turkcell müşterileriyle ilgisi yok; çalışanlar şirketin VPN'ine bağlanıp uzaktan çalışamayacak demektir bu. Tabii bu alt yapı çalışmaları için seçilen tarih manidar.

Geri
Yukarı