2023 yılında iPhone 8 Plus alınır mı?

Bütçe
8000

İsmailBeyyy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm.
Sizce bu zamanda 7.500 TL'ye vs iPhone 8 Plus alınır mı? Bütçem çok yok elimdeki telefonda da ses sorunu ve ön kamera sorunu var. 4.5 k istiyorlar tamire bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum da, iPhone 8 Plus'da bir sorun yaşayan önermeyen vs var mı?

Sizce bu zamanda 7.500 TL'ye vs iPhone 8 Plus alınır mı? Bütçem çok yok elimdeki telefonda da ses sorunu ve ön kamera sorunu var. 4.5 k istiyorlar tamire bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum da, iPhone 8 Plus'da bir sorun yaşayan önermeyen vs var mı?
iPhone görünümü güzel kamera harici çok müthiş özellikler sunmuyor. Yüksek ram işlemci veya hafıza gereksinimlerim olmasa alırdım fakat güncelleme vermiyorlar diye biliyorum ne kadar sorun oluşturur bilmiyorum şu an kullandığım telefon da 3 yıldır güncelleme almıyor aksaklık yaratacak kadar bir problem oluşturmadı.
Özet: başka beklentilerin yoksa alınır

Hocam 7,5K biraz fazla kaçıyor onun dışında IOS 17 güncellemesini de almayacağını unutmamak lazım (evet dünyanın sonu değil ama telefonun gelecek vadetmesi açısından eksi bir durum ve Apple cihazlarında güncelleme desteği kesilmesi=yolun sonu döngüsü daha yüksek, 6 yıllık telefon en nihayetinde). Biraz daha uyguna bulunacak olsa alınabilir ancak şahsi düşüncem başka alternatiflere yönelmek olacaktır çünkü sistem güncellemesi almaması IOS tarafında geliştiricilerin o cihazdan zaman içerisinden (ortalama 2 yıl) çekilmesi anlamına gelecektir.

7500 TL çok fazla gibi geldi birkaç ay önce o fiyatlarda iPhone 11 satılıyordu fiyat dışında bence iPhone 8 plus hala 2. el olarak alınabilir.
Hocam o paralara iPhone 11 en son 2021'de falan satılıyordu, birkaç ay önceyi geçeyim yıl başında bile ikinci el piyasası 12-13K'lardaydı.

Bütçene göre idare edecek bir cihaz. Ama ben yinede illa iphone alacaksan biraz daha koyup xs almanı tavisye ederim. Eger bütçe aşar diosan normal X te bakabilirsiniz.

Hocam 7,5K biraz fazla kaçıyor onun dışında IOS 17 güncellemesini de almayacağını unutmamak lazım (evet dünyanın sonu değil ama telefonun gelecek vadetmesi açısından eksi bir durum ve Apple cihazlarında güncelleme desteği kesilmesi=yolun sonu döngüsü daha yüksek, 6 yıllık telefon en nihayetinde). Biraz daha uyguna bulunacak olsa alınabilir ancak şahsi düşüncem başka alternatiflere yönelmek olacaktır çünkü sistem güncellemesi almaması IOS tarafında geliştiricilerin o cihazdan zaman içerisinden (ortalama 2 yıl) çekilmesi anlamına gelecektir.
Hocam daha önce hiç apple cihaz almadım cahilliğime verin, güncelleme Desteğinin kesilmesinde ne gibi sorunlar olabilir? bi ara kullandığım telefon 3-4 yıldır güncelleme almıyordu (Samsung) çok sorun çıkarmadı

Hocam daha önce hiç apple cihaz almadım cahilliğime verin, güncelleme Desteğinin kesilmesinde ne gibi sorunlar olabilir? bi ara kullandığım telefon 3-4 yıldır güncelleme almıyordu (Samsung) çok sorun çıkarmadı
Hocam etkisi yeni sistem güncellemesini almaması olur kısa vadede sıkıntı teşkil etmez ancak uzun vadede geliştirirler Android cihazlara kıyasla çok daha hızlı bir şekilde minimum gereksinimli sürümleri atlıyorlar mesela IOS 14 sürümü 2020'de çıkmıştı ve Instagram (örnek olsun diye seçtim hatta özel olarak istediğiniz uygulamalar varsa bakabilirim) minimum o sürümde destekleniyor ama Android'te baktığımızda 5.0 sürümünü destekliyor (internetten baktım) minimum ki 2014 yılında çıkan bir Android sürümü (dersenizki IOS 14'ü hangi cihazlar çalıştırabilir diye iPhone 6s ve sonrası bütün modeller ki bu cihazlarda 2015 yılında çıkmıştı).

Yeni konular

Geri
Yukarı