2023 yılında iPhone 8 Plus alınır mı?

Bütçe
8000
Hocam o paralara iPhone 11 en son 2021'de falan satılıyordu, birkaç ay önceyi geçeyim yıl başında bile ikinci el piyasası 12-13K'lardaydı.
Yok ben eminim o civarlarda hadi bilemedim 8000 TL'ye falan satılıyordu eylül ayı gibi kendim telefon arıyordum o zamanlar iPhone 11 çok gözüme kesmişti sonradan böyle oldu.

Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm.
Sizce bu zamanda 7.500 TL'ye vs iPhone 8 Plus alınır mı? Bütçem çok yok elimdeki telefonda da ses sorunu ve ön kamera sorunu var. 4.5 k istiyorlar tamire bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum da, iPhone 8 Plus'da bir sorun yaşayan önermeyen vs var mı?

O fiyatlara yanlış bilmiyorsam iPhone XS vs. Var. Ama iPhone 8'de kötü bir telefon değil, alınır ve en az 2 yıl daha kullanılır.

Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm.
Sizce bu zamanda 7.500 TL'ye vs iPhone 8 Plus alınır mı? Bütçem çok yok elimdeki telefonda da ses sorunu ve ön kamera sorunu var. 4.5 k istiyorlar tamire bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum da, iPhone 8 Plus'da bir sorun yaşayan önermeyen vs var mı?

8 Plus yerine ikinci el SE 2 almanı tavsiye ederim. Hem daha güncel hem de daha iyi kameraya sahip.

Hocam daha önce hiç Apple cihaz almadım cahilliğime verin, güncelleme desteğinin kesilmesinde ne gibi sorunlar olabilir? Bir ara kullandığım telefon 3-4 yıldır güncelleme almıyordu (Samsung) çok sorun çıkarmadı.

Android'te uzun süre uygulamaları kullanabilirken Apple'de destek kesildikten 2-3 yıl sonra güncel uygulamaların çoğunu kullanamıyorsunuz. Bence o paraya sıfıra yakın veya 1-2 yıllık bir Android almak daha mantıklı bence.

Geri
Yukarı