2024 yılında alınabilecek iPhone önerisi

Bu bütçe ile 11/12 alınmaz. Çok eskiler zaten. 13 fiyatını hak etmiyor. Bu fiyatlara 10 kat daha kaliteli Android bir telefon almanız daha mantıklı.

Olay hızsa, kameraysa S23 iPhone 12'yi ezer. Siz illa iPhone olacak diyorsanız alabileceğiniz en iyi iPhone'u alacaksınız. Bu seçenekler içerisinden 13. S23 13'ten de iyi bu arada haberiniz olsun.

Ben 30 bin liralık bütçeye göre iOS daha hızlı bence demek istedim belki o da yanlıştır ama gelip te o kadar yazdığım yazıyı önemsemeyip direkt "Android bir zaman sonra yavaşlıyor" yazısına dikkat çekip ona odaklanmanız çok gereksiz tamam ben bilmiyor olabilirim sizin gibi akıllı, zeki değilimdir, olabilir. Siz 100 bin liralık gemi gibi telefonları falan söylüyorsunuz yapmayın etmeyin :D konu aşırı dağıldı. Herkes bir anda iOS düşmanlığını gösterdi bütün mesajlara yağdırdınız. Yardım etmek yerine takıldığınız şeye bak. Ben m.ö kalan Samsung ve IPhone kullanıyorum, IPhone hala hızlı demek istedim konu nereye geldi. Mesela örnek vereyim, Android'te depolama alanı bittiği an telefonda takılmalar, donmalar, yavaşlamalar başlıyor. Ama ben iOS'ta karşılaşmadım. Ben genelleme yapmışım cümlemde biraz, o yanlış anlaşıldı deseydim ki kullandığım telefonlarda iOS hâlâ önde diye. Bazı şeyleri açık açık anlatmak lazımmış onu anladım. :D

Olay hızsa, kameraysa S23 iPhone 12'yi ezer. Siz illa iPhone olacak diyorsanız alabileceğiniz en iyi iPhone'u alacaksınız. Bu seçenekler içerisinden 13. S23 13'ten de iyi bu arada haberiniz olsun.
Evet onu farkettim şimdi hocam S23 tasarımı da güzel aslında, düşünülebilir.

Ben 30 bin liralık bütçeye göre iOS daha hızlı bence demek istedim belki o da yanlıştır ama gelip te o kadar yazdığım yazıyı önemsemeyip direkt "Android bir zaman sonra yavaşlıyor" yazısına dikkat çekip ona odaklanmanız çok gereksiz tamam ben bilmiyor olabilirim sizin gibi akıllı, zeki değilimdir, olabilir. Siz 100 bin liralık gemi gibi telefonları falan söylüyorsunuz yapmayın etmeyin :D konu aşırı dağıldı. Herkes bir anda iOS düşmanlığını gösterdi bütün mesajlara yağdırdınız. Yardım etmek yerine takıldığınız şeye bak. Ben M.Ö kalan Samsung ve iPhone kullanıyorum, iPhone hala hızlı demek istedim konu nereye geldi. Mesela örnek vereyim, Android'te depolama alanı bittiği an telefonda takılmalar, donmalar, yavaşlamalar başlıyor. Ama ben IOS'ta karşılaşmadım. Ben genelleme yapmışım cümlemde biraz, o yanlış anlaşıldı deseydim ki kullandığım telefonlarda iOS hâlâ önde diye. Bazı şeyleri açık açık anlatmak lazımmış onu anladım. :D

30 bin liralık bütçedeki S23 iPhone 14 ile kapışırken sen iPhone 12/13 diyorsun.😃 biz sana şunu anlatmaya çalışıyoruz. Sen diyorsun ki Android yavaşlıyor o yüzden Android istemiyordum. Biz de Android'in yavaşlamadığını anlatamaya ve Android tercih etmeniz gerektiğini anlattık.

30 bin liralık bütçedeki S23 iPhone 14 ile kapışırken sen iPhone 12/13 diyorsun.😃 biz sana şunu anlatmaya çalışıyoruz. Sen diyorsun ki Android yavaşlıyor o yüzden Android istemiyordum. Biz de Android'in yavaşlamadığını anlatamaya ve Android tercih etmeniz gerektiğini anlattık.
Okey şimdi anladım, yani ben cümlemde genelleme yaptığım için böyle oldu zaten. Anlayacağınızı düşünmüştüm ama yanlış anlaşıldım, yani kullandığım telefonlarda mesela benim aldığım android'e göre 7 plus 4 yıl önce çıkmıştı yani şu anda 8 yıllık telefon ama maşallahı var hiç donmuyor üstelik depolaması ağzına kadar dolu. Ama benim telefon depolamasında 3-4 gb yer var ona rağmen arada kasılıyor böyle. Zaten ağzına kadar dolduğunda bazen donuyor kalıyor bile :D

Ben 30 bin liralık bütçeye göre iOS daha hızlı bence demek istedim belki o da yanlıştır ama gelip te o kadar yazdığım yazıyı önemsemeyip direkt "Android bir zaman sonra yavaşlıyor" yazısına dikkat çekip ona odaklanmanız çok gereksiz tamam ben bilmiyor olabilirim sizin gibi akıllı, zeki değilimdir, olabilir. Siz 100 bin liralık gemi gibi telefonları falan söylüyorsunuz yapmayın etmeyin :D konu aşırı dağıldı. Herkes bir anda iOS düşmanlığını gösterdi bütün mesajlara yağdırdınız. Yardım etmek yerine takıldığınız şeye bak. Ben m.ö kalan Samsung ve IPhone kullanıyorum, IPhone hala hızlı demek istedim konu nereye geldi. Mesela örnek vereyim, Android'te depolama alanı bittiği an telefonda takılmalar, donmalar, yavaşlamalar başlıyor. Ama ben iOS'ta karşılaşmadım. Ben genelleme yapmışım cümlemde biraz, o yanlış anlaşıldı deseydim ki kullandığım telefonlarda iOS hâlâ önde diye. Bazı şeyleri açık açık anlatmak lazımmış onu anladım. :D

Evet onu farkettim şimdi hocam S23 tasarımı da güzel aslında, düşünülebilir.
Üste çıkmaya, herhangi bir markaya ya da telefona düşmanlık yapmaya çalışmıyoruz. Tek derdimiz yardım etmek. Bunun akılla ya da zekayla da hiçbir alakası yok. Bilmeyebilirsiniz de, bu forumda o yüzden birbirimize öneriler yapıyoruz zaten. Belki şu an bu konuya mesaj yazan herkes yüzlerce kez aynı şeyi yazdı, savundu ve tartıştı. Herkes bir anda iOS düşmanlığı da göstermiyor, o fiyattaki hiçbir iPhone tam olarak zannettiğinizle 180 derece zıt olarak parasını hiç hak etmiyor ve o fiyata alacağınız üst seviye bir androidten, atıyorum S23 gibi geçen senenin amiral seviye telefonundan daha kısa ömürlü olacak, kamerası net şekilde daha kötü olacak, genel olarak da kötü olacak. Siz iPhone istiyorum başkası kurtarmaz derseniz önerimizi yaptık. Yok ben kötü olacağını düşünüyorum o yüzden iPhone dedim derseniz yanılıyorsunuz. Karar sizin, para sizin. Ayrıca şunu da diyeyim iPhone'lar düzgün fiyatlara satılsalar burada iPhone'ları en çok ben savunurdum muhtemelen.

Okey şimdi anladım, yani ben cümlemde genelleme yaptığım için böyle oldu zaten. Anlayacağınızı düşünmüştüm ama yanlış anlaşıldım, yani kullandığım telefonlarda mesela benim aldığım Android'e göre 7 Plus 4 yıl önce çıkmıştı yani şu anda 8 yıllık telefon ama maşallahı var hiç donmuyor üstelik depolaması ağzına kadar dolu. Ama benim telefon depolamasında 3-4 GB yer var ona rağmen arada kasılıyor böyle. Zaten ağzına kadar dolduğunda bazen donuyor kalıyor bile :D

Böyle yılına bakarak bir şeyler belirlenmez Apple her zaman üst düzey telefonlar çıkarıyor ve pahalı oluyor ama Samsung her türden ucuz pahalı telefonlar çıkarıyor sen şimdi Samsung'un eski bütçe dostu telefonuyla eski amiral gemisi iPhone 7'yi karşılaştırırsan olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı