2024 yılında YouTube'a başlanır mı?

Oyun içinse sakın başlama bile. Oyun içerikleri neredeyse izlenmiyor bile. Sana verebileceğim fikirler var.
  1. Eğlence videoları olabilir. Yüzünü göstermen gerekir. Ama bu sırada insanları mizahın, sunduğun içerik ve sunuş biçimine göre videoda tutman gerekir.
  2. Birkaç kişi tarih içeriği demiş. Bunda da ses kalitenin iyi olması gerekir. Anlatış şeklinin de iyi olması gerekir. İnsanları anlatış şekli ile videoda tutman gerekir. Yani bilgiler ile insanları sıkmaman gerekir. Bunun yanında sunacağın kaynakların düzgün ve kesin delilli olması gerekir.
  3. Yeteneğini sunduğun video içerikleri olabilir. Mesela edit yapmakta iyisindir, örneğin bir yayıncının editini yapabilirsin. Ama bu alanda da yapan kişi çok olduğundan kendine özel bir tarzın olmalı.
Aklıma gelenler bunlar. Ama artık insanlar uzun video izlemiyor. Çoğunluk hızlı ve fazla içerik tüketme peşinde. Bunlar da Shorts, Reels ve TikTok gibi olaylarla yapılıyor.

# Leri kullanmayı bilmen lazım başlayacaksan.

Bir süre sonra tekrar eden içerik olur. O da kötü yansır.

120 aboneden sonra başka içeriğe geçer ben mesela tarih editleri yapmaya başladım her gün atamıyorum 123 aboneyim ama farklı içerikler sıkıntı. Ör: Behzat Ç. Kırılma Noktası diye bir edit yaptım 1.5k izlendi sadece 3 abone kazandırdı hani onun gibi abone sayısını etkileyecek şeyler yapsın iyi yapsın kazanır. Cavs gibi Amv tarzı tarih editi yapsa yine tutar.

Son düzenleme:
# Leri kullanmayı bilmen lazım başlacaksan.

120 aboneden sonra başka içeriğe geçer ben mesela tarih editleri yapmaya başladım her gün atamıyorum 123 aboneyim ama farklı içerikler sıkıntı. Ör: Behzat Ç. Kırılma Noktası diye bir edit yaptım 1.5k izlendi sadece 3 abone kazandırdı hani onun gibi abone sayısını etkileyecek şeyler yapsın iyi yapsın kazanır. Cavs gibi Amv tarzı tarih editi yapsa yine tutar.
İşte bak sürekli o içerik bu içerik yaparsan belirli düzen olmaz. Sadece video yapmak için yaparsın. Kendini gösterdiğin içerik ile kitlenin seni tanıması lazım. Ben de bu işle ilgilendim 3 yıl.

# Leri kullanmayı bilmen lazım başlacaksan.

Hocam kanalınız bu değil mi:

İşte bak sürekli o içerik bu içerik yaparsan belirli düzen olmaz. Sadece video yapmak için yaparsın. Kendini gösterdiğin içerik ile kitlenin seni tanıması lazım. Ben de bu işle ilgilendim 3 yıl.
Bende onu demeye çalışıyorum.

Evet bu herşeyi atmamayı abimle konuşurken öğrendim o da edit yapıyor.

Belli bir içeriği olursa büyür yoksa benim gibi yarıda kalır.

Kötü örnek benim öyle düşün.

1: İçerik bulamadığında kanalından bağımsız içerik yapma.

2: #leri doğru kullan.

3: Kullandığın şarkının telif hakkı var mı öğren. ( 6-7 tane videom sadece Little Dark Age şarkısından kaynaklı telif yedi)

4: Edit yapmayı öğrendikten sonra başla.

Hocam bende bir şey soracağım aynı videodan 1 tane shorta 1 tanede normal YouTube kısmına atarsan ne olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı