2024 YKS için nasıl bir program izleyebilirim?

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
YKS 2023 sıralamam muhtemelen 150k ile 200k arası olacak ama gazi üniversitesi makine mühendisliğinde okumak istiyorum yani hedefim 50k.
YKS 2024 için nasıl bir program hazırlamam gerekir ve sizce dershaneye yazılmalı mıyım? TYT 70-80 civarı olsa da AYT'ye çalışmadım ve AYT 20-25 net arası.
Ders dinlemek için hangi hocaları önerirsiniz YouTube'dan? Soru çözümü için ne kaynaklar gerekli ayrıca okul hayatım boyunca masanın başına oturup 2-3 saatten fazla çalışamadım yani bir ders çalışma alışkanlığım yok bunu nasıl yenebilirim? Bir rehber niteliğinde bir video atabilirseniz ya da kendi önerilerinizi söyleyebilirseniz sevinirim.

O sıralama ile girebildiğin gazi üniversitesi mühendisliğine veya herhangi bir üniversite mühendisliğine gir. İlk sene derslerin %80'i zaten aynı oluyor o derslerde iyi ortalama yapıp yatay geçiş ile istediğin yüksek puanlı bölüme geçersin. Bu tekrar sınava girmekten çok daha kolay bir yöntem bunu yapamıyorsan zaten YKS'yi yapamazsın.

O sıralama ile girebildiğin gazi üniversitesi mühendisliğine veya herhangi bir üniversite mühendisliğine gir. İlk sene derslerin %80'i zaten aynı oluyor o derslerde iyi ortalama yapıp yatay geçiş ile istediğin yüksek puanlı bölüme geçersin. Bu tekrar sınava girmekten çok daha kolay bir yöntem bunu yapamıyorsan zaten YKS'yi yapamazsın.

Gazi üniversitesi en düşük mühendislik 2022 de 146.000 ile almış hocam 2022 sınavı daha zordu diyorlardı o yüzden sıralamanın 120-130k arası olacağını düşünüyorum ve benim sıralamam muhtemelen 160-200k gelecek buna göre bu sıralama ile mühendislik fakültesine girebileceğimi düşünmüyorum gazide gazi dışında bir üniversiteye girsem sıralamama göre ve çalışıp yüksek puan alırsam bulunduğum bölümde yatay geçiş neye göre kabul ediliyor? Çünkü 180-190 K'lık bir üniversiteden 50K'daki bir üniversiteye geçişi kabul edeceklerini düşünmüyorum bu işler nasıl anlatabilir misiniz biliyorsanız? Ben mezuna bırakıp çalışırsam yapabileceğimi düşünüyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı