2024 YKS'ye nasıl çalışılmalı?

Flawei

Centipat
Daha fazla  
Herkese hayırlı forumlar. 12. sınıfa geçtim bu ay TYT başlayıp en kısa sürede bitirmeyi hedefliyorum. Eşit ağırlık öğrencisiyim hedefim 150-200k arası. Temelim çok iyi değil. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım hangi kaynaklar kullanmalıyım hangi ders kanallarını takip etmeliyim? Bütün önerilerinize açığım şimdiden teşekkürler.

Hocam moraliniz bozmayın. Siz gayret edin gerisi gelecektir umarım. Ben 60 yapıyorum ortalama. Daha çıkar mı bilmiyorum.

Nereye çalışacağımı bilmiyorum hocam vallahi. Netlerim de nasıl artar hiçbir fikrim yok.Tyt-ayt matematik kampına başlayacağım da diğer sayısal dersleri de halletmem gerekiyor.

Bu saatlere kalma. Eşit ağırlıkta daha iyilerini de yaparsın hedefini ne kadar ileriye koyarsan ona o kadar yaklaşırsın. Tyt için Türkçede 10-20 arası isen paragraf kitabı al kolay olsun sonra orta ve zor olacak birer tane at. 30 bandına sabitlenecek kalanı dil bilgisi. Sosyal için tarih yorum, coğrafya konu, felsefe ve dini halledersin birkaç günde. Feni sakın salma eşit ağırlıkta çok ileriye atıyor her konusuna çalışmazsan bile soru gelenlere çalış cidden yapıyorsun bedava net. Ayt için edebiyatta düzgün bir net için bence Limit el kitabı olmazsa Benim Hocam el kitabını al oradan çalış çünkü not tutulmaz çok çok uzun ve detaylı. Coğrafya basit ben hiç çalışmadım 11de iyiydi sınavdan önceki gün baktım gittim 6D 0Y yaptım çıktım. Tarih için detaylardan çok ana hatları ve kişileri bil. Bu yıl kimse Çanakkale denizden geçilmeyince ne yaptılar sorusunu yapamadı oysa basitti. Matematik ne kadar emek o kadar ekmek yine bir kampla gitmeni öneririm. Fakat bu matematik kamplarının saçma sapan konu anlatım kitaplarını alma matematik pratik işidir oturup işçi probleminin temeline çalışılmaz sürekli.

Bu saatlere kalma. Eşit ağırlıkta daha iyilerini de yaparsın hedefini ne kadar ileriye koyarsan ona o kadar yaklaşırsın. Tyt için Türkçede 10-20 arası isen paragraf kitabı al kolay olsun sonra orta ve zor olacak birer tane at. 30 bandına sabitlenecek kalanı dil bilgisi. Sosyal için tarih yorum, coğrafya konu, felsefe ve dini halledersin birkaç günde. Feni sakın salma eşit ağırlıkta çok ileriye atıyor her konusuna çalışmazsan bile soru gelenlere çalış cidden yapıyorsun bedava net. Ayt için edebiyatta düzgün bir net için bence Limit el kitabı olmazsa Benim Hocam el kitabını al oradan çalış çünkü not tutulmaz çok çok uzun ve detaylı. Coğrafya basit ben hiç çalışmadım 11de iyiydi sınavdan önceki gün baktım gittim 6D 0Y yaptım çıktım. Tarih için detaylardan çok ana hatları ve kişileri bil. Bu yıl kimse Çanakkale denizden geçilmeyince ne yaptılar sorusunu yapamadı oysa basitti. Matematik ne kadar emek o kadar ekmek yine bir kampla gitmeni öneririm. Fakat bu matematik kamplarının saçma sapan konu anlatım kitaplarını alma matematik pratik işidir oturup işçi probleminin temeline çalışılmaz sürekli.
Şöyle düzgünce bir yıl çalış rahatlıkla 30k bile yapılır. Eşit ağırlıkta rekabetin düşük olduğu son birkaç yıl kaldı artık EA öğrencisi de matematiğin değerini ve anlamını anladı çalışıyor yani o yüzden fırsatını kullan.

Şöyle düzgünce bir yıl çalış rahatlıkla 30k bile yapılır. Eşit ağırlıkta rekabetin düşük olduğu son birkaç yıl kaldı artık EA öğrencisi de matematiğin değerini ve anlamını anladı çalışıyor yani o yüzden fırsatını kullan.
Hiç sözel çözmeden 28k yapmış biri olarak katılıyorum.

Hiç sözel çözmeden 28k yapmış biri olarak katılıyorum.
Aynen öyle hocam tek yapacakları şey 6 saat matematik çalışmak ocaktan itibaren de dengeleyip en kötü 30k yapmak gibi bir fırsat var ellerinde tabii 3 sene sonra olur mu orası muamma bu yıl tüm eşit ağırlık halkı matematik basıyor. Sayısallar sadece matematik ile 20k yapıyor diye :D eldeki son fırsat yılları.

Aynen öyle hocam tek yapacakları şey 6 saat matematik çalışmak ocaktan itibaren de dengeleyip en kötü 30k yapmak gibi bir fırsat var ellerinde tabii 3 sene sonra olur mu orası muamma bu yıl tüm eşit ağırlık halkı matematik basıyor. Sayısallar sadece matematik ile 20k yapıyor diye :D eldeki son fırsat yılları.
Sayısal arkadaşlarım sadece mat ve edebiyatın paragrafları ile birlikte 15-20k yapıp en kötü hukuk gelir kanka diyorlardı.

Bu saatlere kalma. Eşit ağırlıkta daha iyilerini de yaparsın hedefini ne kadar ileriye koyarsan ona o kadar yaklaşırsın. TYT için Türkçede 10-20 arası isen paragraf kitabı al kolay olsun sonra orta ve zor olacak birer tane at. 30 bandına sabitlenecek kalanı dil bilgisi. Sosyal için tarih yorum, coğrafya konu, felsefe ve dini halledersin birkaç günde. Feni sakın salma eşit ağırlıkta çok ileriye atıyor her konusuna çalışmazsan bile soru gelenlere çalış cidden yapıyorsun bedava net. AYT için edebiyatta düzgün bir net için bence Limit el kitabı olmazsa Benim Hocam el kitabını al oradan çalış çünkü not tutulmaz çok çok uzun ve detaylı. Coğrafya basit ben hiç çalışmadım 11'de iyiydi sınavdan önceki gün baktım gittim 6D 0Y yaptım çıktım. Tarih için detaylardan çok ana hatları ve kişileri bil. Bu yıl kimse Çanakkale denizden geçilmeyince ne yaptılar sorusunu yapamadı oysa basitti. Matematik ne kadar emek o kadar ekmek yine bir kampla gitmeni öneririm. Fakat bu matematik kamplarının saçma sapan konu anlatım kitaplarını alma matematik pratik işidir oturup işçi probleminin temeline çalışılmaz sürekli.

Peki sayısal için tavsiyeleriniz var mı?

Peki sayısal için tavsiyeleriniz var mı?
Ders ders vermek haddime değil çünkü eşit ağırlık öğrencisiyim ve sayısal, eşitin 4 katı zor. Hayatsız gibi çalış ancak böyle yapılıyor sayısalda çünkü çok fena insanlar var daha soruyu görür görmez ne istediğini bilen zekalar var. Benim sayısal arkadaşlarım soru yazıyordu son 2 ay sıkıntıdan :D. Baya böyle soruyu yazmış fizikte trambolinli falan aralarında soru doğru mu cevabı ne falan diye çözüyorlardı.

Ders ders vermek haddime değil çünkü eşit ağırlık öğrencisiyim ve sayısal, eşitin 4 katı zor. Hayatsız gibi çalış ancak böyle yapılıyor sayısalda çünkü çok fena insanlar var daha soruyu görür görmez ne istediğini bilen zekalar var. Benim sayısal arkadaşlarım soru yazıyordu son 2 ay sıkıntıdan :D. Baya böyle soruyu yazmış fizikte trambolinli falan aralarında soru doğru mu cevabı ne falan diye çözüyorlardı.
Günde 25 saat çalışan elemanları görünce çalışaşım gelmiyor valla hocam.

Geri
Yukarı