2024'de PlayStation cafe açmak mantıklı mı?

Ailem destek çıkacak.
Sağlam sermayeniz yoksa ki minimum 300 bin lazım o da sadece konsollar için. Aileniz eğer 150-200 bin destek çıkacaklarsa hiç çıkmasınlar. 150-200 bin civarına PS4 ve PS3 kafe olur ancak. Çünkü en kötü televizyon 10 bin TL 15 adet PS4 varsaysak; PS4 fat kasa 7 bin TL'den 105 bin TL (üstüne 5 bin liraya 30 adet ikinci el kol etti 110). 15 adet 10 bin liraya televizyon desek 150 bin TL. Bunun koltuğuydu, klimasıydı, alınacak ruhsatıydı, dekorasyonuydu derken 300 bin liraya kadar yolu var ki o da sadece 15 adet PS4 için. Bu yüzden sermayeniz yeterli değilse sakın bu tarz bir işe girmeyin.

2024 yaz başlangıcı gibi küçük bir PS cafe açmayı düşünüyorum (6 PS 5 kapasiteli). Ortaokula yakın olacak ama genelde muhitlerin oldugu bir bölgede bu yer... Sizce mantıklı mı rağbet görür mü?

Hocam bence gayet mantıklı eğer ortaokul yakınıysa biraz kötü yönden örnek vereceğim ama bazen öğrenciler kaçtığında işte gelin bir pes vs atak kafasında olurlar bence tutar eğer okul yakınındaysa bir de öğrenciler baktınız yoğunluklu geliyor bir de tost ayran satarsanız fena olmayabilir.

Sağlam sermayeniz yoksa ki minimum 300 bin lazım o da sadece konsollar için. Aileniz eğer 150-200 bin destek çıkacaklarsa hiç çıkmasınlar. 150-200 bin civarına PS4 ve PS3 kafe olur ancak. Çünkü en kötü televizyon 10 bin TL 15 adet PS4 varsaysak; PS4 fat kasa 7 bin TL'den 105 bin TL (üstüne 5 bin liraya 30 adet ikinci el kol etti 110). 15 adet 10 bin liraya televizyon desek 150 bin TL. Bunun koltuğuydu, klimasıydı, alınacak ruhsatıydı, dekorasyonuydu derken 300 bin liraya kadar yolu var ki o da sadece 15 adet PS4 için. Bu yüzden sermayeniz yeterli değilse sakın bu tarz bir işe girmeyin.
Arkadaş 6 tane demiş

Yani hala trendini koruyan bir meslek mi?

Hocam bence PS 5 değil de PS4 yönelebilirsiniz elinizde daha fazla cihaz olmuş ileride işler büyünce PS 5 de eklersiniz inanına geçen PS cafeye gittim hala PS3'ler duruyor PS4 de var ama inanır mısınız hepsi tıklım tıklım dolu.

sermaye sorunu yok da dükkanda alan sorunu var o yüzden ps5 açmak istiyorum

Şahsen sadece 6 adet PS5 yerine 15 adet PS4 daha iyi olur.
Dükkanda alan sıkıntısı var.

Hocam bence PS 5 değil de PS4 yönelebilirsiniz elinizde daha fazla cihaz olmuş ileride işler büyünce PS 5 de eklersiniz inanına geçen PS cafeye gittim hala PS3'ler duruyor PS4 de var ama inanır mısınız hepsi tıklım tıklım dolu.

İleride 4'te 3 gibi olacak zaten 5 ile başlamayı düşünüyorum

Gerekiyor. Çıraklık sonra kalfalık sonra ustalik belgesi almak en az 5 sene sürüyor. Ustalik belgesi olmadan hiçbir iş yeri açılamaz. Ruhsat verilmez diye biliyorum.

Gerekiyor. Çıraklık sonra kalfalık sonra ustalik belgesi almak en az 5 sene sürüyor. Ustalik belgesi olmadan hiçbir iş yeri açılamaz. Ruhsat verilmez diye biliyorum.
Ps oyun salonu,internet kafe,kıraathane,eğlence kulübü vb. işyerleri eğlence sektörüne girdiğinden ustalık,kalfalık belgeleri gerekli değildir. Daha detaylı bilgiyi belediyenin ruhsat işleri ofisinden alabilirsiniz.

Geri
Yukarı