2024'de yazın çalışarak PC alınır mı?

Asıl tanıdıklarını amele gibi kullanıp az para veriyorlar. :)

Gerçi bu da doğru. Türkiye'de "tanıdık"ların yarısından fazlası seni kazıklamaya ya da bir tane piramit şemasına sokmaktan başka işe yaramıyor.

Beni de amcam bir işimi halletmesi için "tanıdık" birisine göndermişti herif piyasa fiyatının iki katını çekmişti o da "yabancı olmadığım" için. Adamın suratına sövmüştüm de 1 saat sonra amcam aramıştı "ne oldu?" diye. Hey gidi.

Dostum hocam doğru söylüyor. Konu sahibi daha önce çalışmamış, yani deneyimsiz. Tarlada yorulduğu için arada bir ara vererek anca gider.

Biraz dişi sıkmak lazım. Deneyimlik bir şey yok 2 gün gittimi alışır. Ama eğer sıcakta çekemem diyorsa garsonluk vesaire yapsın veya valelik de yapabilir. 18 yaş altı o şekilde çalışan çok arkadaşım var. Bir tık da ağzının laf yapması lazım. Eğer çok konuşkan biri değilsen inşaata tarlaya gibi yerlere gidersen de yine iyi para alırsın. Ama acelem yok falanda diyorsan tanıdığının yanına da girebilirsin ama tarlada aldığının 4 de 1'ini verir sana.

Biraz dişi sıkmak lazım. Deneyimlik bir şey yok 2 gün gittimi alışır. Ama eğer sıcakta çekemem diyorsa garsonluk vesaire yapsın veya valelik de yapabilir. 18 yaş altı o şekilde çalışan çok arkadaşım var. Bir tık da ağzının laf yapması lazım. Eğer çok konuşkan biri değilsen inşaata tarlaya gibi yerlere gidersen de yine iyi para alırsın. Ama acelem yok falanda diyorsan tanıdığının yanına da girebilirsin ama tarlada aldığının 4 de 1'ini verir sana.
Deneyimlik birşey yok mu? Tarlada çalışmak o kadar kolay değil herkes köyde yetişmiyor zamaninda bizde çalıştık yaylada. 9 ay evde oturupta 3 ay çalışmak o kadar kolay değil.
2 gün gittimi bacakları yok olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı