2024'te Logitech F710 alınır mı?

Hocam yaklaşık 3.5-4 yıldır F710 kullanıyorum. Keşke zamanında biraz daha para biriktirip Xbox Controller alsaydım diyorum. Şu an kol bozulma mısına rağmen Xbox Controller satın aldım. Çünkü artık bağlantı kopması dayanılmaz noktaya geldi. Logitech nasıl olur da bu kolu hala piyasada tutuyor anlamıyorum. Mesela FIFA oynuyorum adamla sağa koşuyorum geri dönmeye çalıştığımda ya çok geç dönüyor ya da hiç dönmüyor veya pasa 10 kere falan basmam sonrası pası atıyor. Bu olay oynarken 5 10 dakikada bir yaşanıyor. Ve alıcı ile arasında 15-20 cm falan var ve önünde bir engel yok. Zaten uzaktan yatarak oyanrım falan hikaye öyle bir durum imkansız. Bunun dışında arkadaki mat yüzey kısa bir müddet sonra soyulmaya başlıyor pul pul dökülüyor. Ve yaklaşık 1.5 2 yıl içerisinde de triggerlar bozuluyor tam basmıyor. Forza oynuyorum araba yarım gaz falan gidiyor kafasına göre. Söküp WD40 falan sıkıyorsun. Aynı olay L1 r1(LB RB) tuşlarında da geçerli basmama sorunu yapıyor. Yani anlayacağın kol başlı başına bir sorun. Bu olaylar yalnız bana has değil genel forumlarda gezersen göreceksin, çoğu kullanıcının yaşadığı sorunlar bunlar. Bütceni arttıramıyorsan bence kablolu olan F310 modeline yönel. En azından en büyük sorun olan bağlantı sorununu aşarsın. Titreşim vs eksileri var evet. Ben de kablosuz konforunu seviyorum fakat bu kolun kablosuz özelliği gerçekten kabul edilemeyecek kadar kötü. İnsanı çileden çıkarıyor.

Hocam doğrudur bazı kullanıcılar dediklerinizi yaşamış ama ben çok kullanmayacağım kolu işimden dolayı sadece hafta sonları oynayacağım o yüzden uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Ayrıca kol bozulmamasına rağmen Xbox Controller aldığınızı söylemişsiniz ama anlattığınıza göre epey bir sorun yaşayıp bozulduğunu söylemişsiniz o kısmı anlamadım.

Kablo takıntın yoksa F310.

Dostum 2 gündür yasaklıyım diye cevap veremiyorum rezil önerilerine.
F310/710 modelleri kronik bağlantı sorunludur. Ölü bölge sorunlarına girmiyorum bile.
GXT 590 Bosi/GC 20 V2 ve Ultimate C 2.4G modelleri varken F310/710 modelleri seçenek dışı kalır.

Hocam doğrudur bazı kullanıcılar dediklerinizi yaşamış ama ben çok kullanmayacağım kolu işimden dolayı sadece hafta sonları oynayacağım o yüzden uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Ayrıca kol bozulmamasına rağmen Xbox Controller aldığınızı söylemişsiniz ama anlattığınıza göre epey bir sorun yaşayıp bozulduğunu söylemişsiniz o kısmı anlamadım.
F710 kablolu koldan daha kablolu bir kol alıcının dibinde oynamanız lazım. Hayırlı olsun memnun kalrsınızz umarım

Yaşadığım sorunların çoğunluğu kolu aldıktan kısa bir süre sonra oluştu, kol bu şekilde hala kullanılabiliyor fakat çok yoruyor o yüzden kol bozulmadan yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı