2024'te hala Windows 10 mu yoksa Windows 11 mi?

Güncel sistemler için sizlerce görünüş ve performans bakımından Windows 11'mi yoksa Windows 10'mu kullanılmalıdır. Görüşlerinizi bekliyorum dostlar. İyi Sosyaller!

Windows 10 Pro der geçerim.
RAM kullanımı daha fazla Windows 11 de.
Ayrıca benim için önemli olan arayüz ve görsellik değil performans.

Aslında bu durum herkesin kendi bilgisayarına göre değişebiliyor daha tam oturmadığı için.

İlginçtir daha Insider/Beta sürümündeyken o vakit destek listesine adını bile koymayı unuttukları Ryzen 3300X'le kullandığımda da Windows 10'a göre daha iyi performans alıyordum.

Bu dediğim de tee 2021 senesi. Artık benim şansıma mıdır nedir, fiyasko beklerken ilk günden beri stabil ve iyi bir deneyim sundu.

İlginçtir daha Insider sürümündeyken o vakit destek listesine adını bile koymayı unuttukları Ryzen 3300X'le kullandığımda da Windows 10'a göre daha iyi performans alıyordum.

Bu dediğim de tee 2021 senesi. Artık benim şansıma mıdır nedir, fiyasko beklerken ilk günden beri stabil ve iyi bir deneyim sundu.

Windows 10 ilk çıktığı zamandada bende öyle olmuştu her sürümünde kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. :D

Bende kendi görüşümü belirteyim dostlar.

Performans açısıdan dediğiniz gibi değişiklikler olabiliyor fakat bazı güncel sistemler için Windows 11 performans açısından şu anlık daha iyi gibi. Görünüş açısından çoğumuzun hemfikir olduğu gibi sade ve güzel bir arayüzü var fakat yine çoğunluğumuzun alıştığı ayarlar Görev Yöneticisi gibi kısımlar göze güzel gelse de çok karmaşık olabiliyor. Şahsen ses ayarlarına Windows 10 da tek tuşla ulaşabilirken Windows 11 de 5-10 dakika aramıştım ses ayarlarını. Gerçekten arada insanı delirtebiliyor. Bundan daha önemlisi sağ tıkladığımızda açılan menü gerçekten alışması zor bir menü.

Tabii ki insandan insana düşünceler değişebilir ama Windows 10 şu an daha alışık olduğum için bana daha mantıklı bir seçenek gibi geliyor yine de ileride neler olacağını bilemeyiz.

Hocam böyle soru sorarsanız genelde insanlar ikiye ayrılıyor ve istediğiniz cevabı maalesef alamazsınız. Ben size özetleyeyim.

Performans olarak Windows 10, 11'e kıyasla daha az kaynak tüketiyor ve bu da oyunlarda size performans sağlıyor. O yüzden performans Windows 10.

Windows 10, 11'e göre daha az animasyon ve daha sade tasarımı olduğu için arayüzde de en hızlısı Windows 10.

Görünüm ve güzellik olarak Windows 11 Windows 10'dan daha iyi ve modern bir görünüme sahip.

Optimizasyon olarak, Windows 10, 11'e göre daha optimize çalışan bir işletim sistemi.

Hatalar, sorunlar, buglar henüz daha Windows 11'de çözülmüş değil. Windows 10'da daha az hata ve sorun bulunuyor.

Kısacası eski nesil bir sisteminiz varsa Windows 10 kurun, yeni nesil, iyi bir sisteminiz varsa Windows 11 kurun, iyi bir işletim sisteminiz varsa zaten dediklerimi hissetmezsiniz o yüzden insanlar Windows 11'in daha hızlı olduğunu düşünüyor ama işin aslı öyle değil maalesef.

Güncel sistemler için sizlerce görünüş ve performans bakımından Windows 11'mi yoksa Windows 10'mu kullanılmalıdır. Görüşlerinizi bekliyorum dostlar. İyi sosyaller!

Windows 11 artık Windows 10 kıvamına geldi. Pek çok güncelleme hem performansı iyileştirdi hem de arayüz Windows 10'dan çok daha iyi. Kesinlikle geçilmeli.

Windows 10 Pro der geçerim.
RAM kullanımı daha fazla Windows 11 de.
Ayrıca benim için önemli olan arayüz ve görsellik değil performans.
1706019583440.png

Arkada Steam, Spotify, Chrome, Whatsapp, Discord, Wallpaper Engine açık. O kadar fazla kullandığını düşünmüyorum.

Hocam 2025'in ekim ayina kadar destegi var 10'un size onerim destek bitince 11'e gecmeniz 11 daha fazla RAM falan kullanıyor.
Neye göre kime göre?

Geri
Yukarı