206 BPM kalp hızı fazla mı?

Evet hocam eminim bakmıştım.

Gözlük buhulandığından maske burnumun aşağısında oluyor.
Aileme bildirmeli miyim? O kadar ciddi midir?

Saate gene çok güvenmeyelim de tansiyon aleti varsa böyle şüphelendiğin zamanlarda kontrol edebilirsin. Yüksek çıkarsa kardiyoloji bölümünden kontrol ettirebilirsin sıkıntı var mı yok mu diye. Belki ritim bozukluğuda olabilir.
Kardiyolojide üstüne birkaç şey yapıştırıyorlar kalp ritmini ölçmek için. Koşu bandında yürüyorsun falan sonra sonucuna göre yönlendiriyorlar. Kalp kapakçıkları falan inceleniyor.

Gear S3 frontier akıllı saatime baktığımda bir ara 206 bpm gösteriyordu. Fazla mıdır? Merak ettim sadece.

Ben de Samsung Watch active 2 kullanıyorum. Maskeli yürüşümde Max 120 gördüm. Normal zamanlarda 70 80 arasında geziyor oturduğum zamanlarda.

Koşu bandında falan 190 200 olduğunu gördüm hızlı koşarken. Sonrasında ritmini düşürdüm sıkıntı olmasın diye.

Ben de Samsung Watch active 2 kullanıyorum. Maskeli yürüşümde Max 120 gördüm. Normal zamanlarda 70 80 arasında geziyor oturduğum zamanlarda.

Koşu bandında falan 190 200 olduğunu gördüm hızlı koşarken. Sonrasında ritmini düşürdüm sıkıntı olmasın diye.
Geçen sene fitness zamanlarında bu kadarını görmemiştim. Önemli bir şey değildir herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı