Kalp hızı ile ölüm arasındaki bağlantı nedir?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Hızlı atan bir kalp, daha erken ölüm mü getirir? Yaptığım araştırma ve analizlerde çok çalışanın, hızlı bir hayatı olanın erken yaşta öldüğünü tespit ettim. Tabii bu genel bir sonuç. Sizce bu ne kadar doğru?

Ya işte bu doktorlar adamı böyle iki arada bir derede bırakıyor sonra insanlar kalp atışlarının peşine düşüyor. Tavsiyem bir kardiyoloğa daha gitmeniz. O da bir şey bulamazsa psikolojik olarak anksiyete ve panik atak işin içine girer. Zaten internette araştırmaya başladıysanız bir süre sonra panik atak duvarına çarparsınız belki de gözünüzün önüne gelmiştir çoktan.

Oturduğun yerde kalp atışının hızlı atması genelde panik atak olarak yorumlanır.
Öyle diyorsun da ben panik atak değilim ki. Ben de obsesif kompulsif bozukluk yani takıntı var. Aklıma sürekli bir şeyler geliyor. Olsa olsa bundan olur herhalde. Bu da benim erken öleceğim anlamına mı geliyor?

Öyle diyorsun da ben panik atak değilim ki. Ben de obsesif kompulsif bozukluk yani takıntı var. Aklıma sürekli bir şeyler geliyor. Olsa olsa bundan olur herhalde. Bu da benim erken öleceğim anlamına mı geliyor?
Tamam şimdi anlaşıldı. Bir psikolojik problem olduğunu anlamıştım zaten. Hocam şimdi sen benimle vakit kaybetmiyorsun Psikolog İzzet Güllü'nün Youtube kanalına giriyorsun. İlk önce OKB oynatma listesini baştan sona izliyorsun ondan sonra panik atak ve anksiyete diye devam edersin. Videoları izledikçe kalp atışların düzelcek. Rahat ol dünyada kimse okb, panik atak veya anksiyete sorunlarından ölmedi ve bunlar birer hastalık değil. Terapiyle düzeliyorlar. İlaçla katiyen düzelmez sadece üzerini örtersin alkol de üzerini örter. İlaçlık hastalık diyenlere itibar etme. Kalp çarpıntını yorumlamana bağlı olarak bilinçaltında kalbimde bir sorun var inancı oluşuyor o yorumlama sebebiyle de vücudun seni korumak için daha çok çarpıntı üreterek korku duygusuyla seni korumaya çalışıyor. Okb panik birbiriyle içi içedir.

Tamam şimdi anlaşıldı. Bir psikolojik problem olduğunu anlamıştım zaten. Hocam şimdi sen benimle vakit kaybetmiyorsun Psikolog İzzet Güllü'nün Youtube kanalına giriyorsun. İlk önce OKB oynatma listesini baştan sona izliyorsun ondan sonra panik atak ve anksiyete diye devam edersin. Videoları izledikçe kalp atışların düzelecek. Rahat ol dünyada kimse okb, panik atak veya anksiyete sorunlarından ölmedi ve bunlar birer hastalık değil. Terapiyle düzeliyorlar. İlaçla katiyen düzelmez sadece üzerini örtersin alkol de üzerini örter. İlaçlık hastalık diyenlere itibar etme. Kalp çarpıntını yorumlamana bağlı olarak bilinçaltında kalbimde bir sorun var inancı oluşuyor o yorumlama sebebiyle de vücudun seni korumak için daha çok çarpıntı üreterek korku duygusuyla seni korumaya çalışıyor. Okb panik birbiriyle içi içedir.
Bende öyle bir sorun yok. Ben bu durumdan dolayı korkmadım ki. Araştırmayı sevdiğim için bu konuyu merak ettim. Konuya gelirsek önerin için teşekkürler. Daha önce bir defa psikolojik bir sorun için psikiyatriye gitmiştim. İlaç vermişti. İlk verdiği ilaç o kadar iyiydi ki kendime gelmiştim. O kadar çok açıldım ki bu sefer de fazla ileri gitmiştim. Bundan dolayı da ilaç değiştirme kararı alındı. Verdiği ilaç o kadar değişikti ki üzerime yorgunluk çöküyordu ve vücudumda bazı değişiklikler olmuştu. Kısacası psikolojik ilaç psikolojiyi düzeltmek konusunda etkili değildi fakat neyse ki ilacı bir anda bıraktım, sonra normal hayatıma döndüm. Anladım ki ilaç beni daha yorgun yapıyormuş. Psikolojik sorunumu ise planlı bir birey olarak, düzenli yaşamaya başlayarak çözdüm. Kısacası ilaç konusunda haklısın.

Bende öyle bir sorun yok. Ben bu durumdan dolayı korkmadım ki. Araştırmayı sevdiğim için bu konuyu merak ettim. Konuya gelirsek önerin için teşekkürler. Daha önce bir defa psikolojik bir sorun için psikiyatriye gitmiştim. İlaç vermişti. İlk verdiği ilaç o kadar iyiydi ki kendime gelmiştim. O kadar çok açıldım ki bu sefer de fazla ileri gitmiştim. Bundan dolayı da ilaç değiştirme kararı alındı. Verdiği ilaç o kadar değişikti ki üzerime yorgunluk çöküyordu ve vücudumda bazı değişiklikler olmuştu. Kısacası psikolojik ilaç psikolojiyi düzeltmek konusunda etkili değildi fakat neyse ki ilacı bir anda bıraktım, sonra normal hayatıma döndüm. Anladım ki ilaç beni daha yorgun yapıyormuş. Psikolojik sorunumu ise planlı bir birey olarak, düzenli yaşamaya başlayarak çözdüm. Kısacası ilaç konusunda haklısın.
Kardiyolojinin kalbinde bir şey yok demesine rağmen kalple ilgili sorunlar yaşamaya devam edersen bu da psikolojiktir ama unutma.(Tabi ilk önce 3-5 tane kardiyolog gez çünkü tek doktora güven olmaz cidden.)

Yeni konular

Geri
Yukarı