2060 PC'de CPU %100 GPU %0 hatası

gelpcpc1

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
rtx 2060
Anakart
Asus H110M-K
İşlemci
i5 6500
Daha dün aldığım RTX 2060 adlı ekran kartımı direk takıp kullanmaya başladım fakat oynadığım oyunlarda (Forza Horizon 4, Ride 4, GTA 5, Rocket League) CPU'nun %100 GPU'nun %0 kullanıldığını fark ettim. GTA 5 dışındaki oyunlar kasmıyor fakat arkada bir şey açmaya çalıştığım zaman çok kasıyor. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dün aldığım RTX 2060 adlı ekran kartımı direk takıp kullanmaya başladım fakat oynadığım oyunlarda (Forza Horizon 4, ride 4, GTA 5, Rocket League) CPU'nun %100 GPU'nun %0 kullanıldığını fark ettim. GTA 5 dışındaki oyunlar kasmıyor fakat arkada bir şey açmaya çalıştığım zaman çok kasıyor. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

Oyunlar düşük grafiklerde CPU kullanır diye biliyorum, Ultra'da mı oynuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını yeni aldığınızı söylemişsiniz. Muhtemelen eski oyun ayarlarınız düşük seviyede hala. Bundan dolayı olabilir. Oyun grafik ayarlarınızı ve çözünürlüğü yükseltmeyi deneyin.

Ekran kartını yeni aldığınızı söylemişsiniz. Muhtemelen eski oyun ayarlarınız düşük seviyede hala. Bundan dolayı olabilir. Oyun grafik ayarlarınızı ve çözünürlüğü yükseltmeyi deneyin.
Grafikler ultrada oynuyorum ve de çözünürlüğüm monitörümün maksimum desteklediği çözünürlük.

Bir de ek olarak görev yöneticisinde sistem aralığı diye bir şey çalışıyor ve bazen güç tüketimi çok yüksek oluyor ve CPU kullanımı tekrar %100 oluyor.

Daha dün aldığım RTX 2060 adlı ekran kartımı direk takıp kullanmaya başladım fakat oynadığım oyunlarda (Forza Horizon 4, ride 4, GTA 5, Rocket League) CPU'nun %100 GPU'nun %0 kullanıldığını fark ettim. GTA 5 dışındaki oyunlar kasmıyor fakat arkada bir şey açmaya çalıştığım zaman çok kasıyor. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

Hocam eski driveri temizleyip yeni driveri kurdunuz mu?( benim çok bilgim yok sürücüler hakkında ama direk takip kullanmaya başladığınız yazıyor.)

Güç kaynağı marka ve model nedir?
Xpg pylon 650w 80+ bronze

Hocam eski driveri temizleyip yeni driveri kurdunuz mu?( benim çok bilgim yok sürücüler hakkında ama direk takip kullanmaya başladığınız yazıyor.)

Taktığımda güzel bir kurulum yapmıştım ama sonradan sıkıntının driverlar da olabileceğini düşünüp sildim tekrar yükledim ve ekran kartını bilgisayara tanımladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı