2060 PUBG'de crash veriyor

OzgurUgur

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iki yılı aşkın süredir sorunsuz kullandığım bilgisayarım 3 aydır PUBG'de hata vermeye başlamıştı. İlk başlarda PUBG optimizasyon sorunu olduğunu düşünüp önemsememiştim. Bir hafta önce Windows 11 kullandığım sistemde DDU kullanıp ekran kartımı kaldırdım tekrar kurdum. Kurarken sanırım yanlışlıkla RTX 2060 notebook driverlarını yükleyip oyuna girdim. 3 saat oynadıktan(3 aydır bu kadar oynamadan oyun crash veriyordu) sonra video driver crashed and was reset hatası aldım. Ekran kartını bu sefer doğru seçip tekrar kurdum ancak aynı hatayı tekrar verdi. Hatanın Windows 11'den kaynaklandığını düşünüp temiz kurulum ile Windows 10 yükleyip driverları son güncellemeleri ile kurdum. Ancak hata devam etti. Edge açılırken ekran 3 kere beyaz olup geliyor Microsoft stora girince ekran siyah olup geri geliyor ekranda takılmalar oluyor oyunlara girdikten sonra ekran donuyor ama ses gelmeye devam ediyor. Tekrar DDU kullanıp yükledim ancak bir şey değişmedi. BIOS güncellemesi yaptım yine olmadı. Ekran kartını başka bilgisayara takıp denedim ancak fayda etmedi aynı hataları taktığım kasada da vermeye devam etti. 10 dakika FurMark test sonuçlarımin 200 AVG 202 Max 214 FPS sıcaklık 66 derece.

Bilgisayar özellikleri;
Anakart: Gigabyte H310M s2v 2.0 (BIOS sürümü F14)
İşlemci: Intel Core i5-9400F soket 1151 2.90 GHz.
Ekran kartı: Zotac NVIDIA GeForce RTX 2060 192bit (512.77 sürümü kurulu)
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro sl 2x8 DDR4 3600MHz CL16.
SSD: Toshiba OCZ TR200 240GB.

Ekran kartını denediğim bilgisayar AMD işlemci bir bilgisayardı özelliklerini tam bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• gpuz.PNG
    gpuz.PNG
    44,2 KB · Görüntüleme: 27
  • dxdiag.PNG
    dxdiag.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 16
  • nvdi.PNG
    nvdi.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Evvelsi gün bende surekli crash yedim oyunu komple sildim. Yukledim duzeldi PUBG'de 1 saat icinde 7 8 kere yemistim şu an sorunsuz ama dedigim gibi Steam appsden commondan butun dosyalari silip yukledim.

Büyük ihtimal sorun DirectX 12'den kaynaklı. Ben BF 1 ve Hellblade oynarken grafik ayarlarından DirectX 12'yi seçtiğim anda video Card yazan bir hata veriyordu. Tekrar DirectX 11'e çekerek denemelisin.

PUBG bir yere atip ayni yerden Steam mi attin bence dosya bozulmus durumda dedigim sekilde ise o klasoru attigin icin ayni sorun devam ediyor dosya dogrulama yetmiyor ben komple sildim yukledim.

Geri
Yukarı