Çözüm 2060 sistem ısınıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alper414129

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler. Bundan 1 sene önce topladığım RTX 2060 Ryzen 5 3600 işlemcili sistemimde ısınma sorunu mevcuttu. İlk önce kasadaki fan sayısını egzoz fanlarla birlikte 6'ya çıkardım, oyunlarda buna rağmen 85 derecelere kadar çıkıyordu hiçbir şekilde sorunu çözemedim.

Bugün itibari ile undevolt işlemi uyguladım maksimum 10 FPS düşüşü olmasının yanında 20 derecelik gibi anlamlı bir düşüş oldu. Yaptığım maksimum voltaj düşüklüğü ile bu değeri aldım. Bu voltajı çok az yükseltip FPS kaybı olmadan sabit 70 derecede alabildiğimi gördüm.

Undervolt işlemi overclock gibi bilgisayara zarar verme ( yanlış yapıldığında ) riski olan bir işlem değil. Aşağıda belirttiğim resimler 15 dakikalık oyun sıcaklıkları mevcut oradan duruma bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız 1.png
    Adsız 1.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 67
  • Adsız 2.png
    Adsız 2.png
    1.017,9 KB · Görüntüleme: 45
Windforce modeli zaten ısınma sorunlu. Gayet güzel bir işlem olmuş. Rehber olarak başka bir konu atmanızı tavsiye ederim. " RTX 2060 UV REHBERİ " gibi.

Geri
Yukarı