2060 Sistemde Rust 45 FPS'e düşüyor

adem009

Decapat
Daha fazla  
Daha önceden drop sorunu yaşamıyordum fakat son zamanlarda aşırı drop yiyorum. FPS anlık 45-70 arasına kadar düşüyor grafiklerim düşük, sürücülerim güncel, havalardan dolayı göründüğü üzere ekran kartı sıcaklığı da yükseldi. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi? RAM kullanımı yüksek olması Rust için normal fakat bu kadar kullanması normal midir? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada ekran kartım RTX 2060, RAM 16 GB.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 42
İşlemci kullanımı düşük olmasına rağmen derecesi çok yüksek. Stok soğutucu olsa bile bu kadar olmamalı. İşlemci frekansını gösterecek şekilde, mümkünse tüm çekirdekler, tekrar bir görüntü paylaşın. Muhtemelen throttle yapıyor.

Monitörünüzün FreeSync özelliği açıkmı açık ise kapatıp deneyiniz.
basic olarak seçili
Hocam PC'yi aldıktan sonra uzun bir süre geçtiyse işlemcinin macunu bitmiş, erimiş olabilir.
1 sene önce aldım fakat çokta kullandıgım sayılmaz.
İşlemciniz nedir?
Oyun SSD'ye mi kurulu?
oyun ssdye kurulu işlemcim de i3 12100f
Hocam işlemcinin sıcaklığı o kadar fazla değil fakat ekran kartı %53 kullanılıyor yanı performansı kısılmış bence.
grafikleri arttırın mı diyorsunuz yani
İşlemci kullanımı düşük olmasına rağmen derecesi çok yüksek. Stok soğutucu olsa bile bu kadar olmamalı. İşlemci frekansını gösterecek şekilde, mümkünse tüm çekirdekler, tekrar bir görüntü paylaşın. Muhtemelen throttle yapıyor.
stok sogutucu yok ama dediginizi gösterecek bir program araştırıp atmaya çalışacagım.

Geri
Yukarı