2060 Ti kart kullanılamıyor

Yusufumsu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam RTX 2060 Ti ekran kartına sahibim fakat görev yoneticisini açtığımda %0ının kullanıldığını fakat Intel'in ekran kartının ciddi bir kısmının kullanıldığını görüyorum ve masaüstünde sağ tıkladığımda NVIDIA Denetim Masası gözükmüyor ve arama kısmına yazıp açmaya çalıştığimda ise "şu anda NVIDIA GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" diyor. Lütfen yardımcı olun laptopun yeni ve ekran kartımı kullanamamak beni üzüyor. İyi günler.

Dosya Ekleri

• 20210712_154701.jpg
    20210712_154701.jpg
    309 KB · Görüntüleme: 56
  • 20210712_154641.jpg
    20210712_154641.jpg
    245,3 KB · Görüntüleme: 47
  • 20210712_154544.jpg
    20210712_154544.jpg
    259,9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam RTX 2060 Ti ekran kartına sahibim fakat görev yoneticisini açtığımda %0ının kullanıldığını fakat Intel'in ekran kartının ciddi bir kısmının kullanıldığını görüyorum ve masaüstünde sağ tıkladığımda NVIDIA Denetim Masası gözükmüyor ve arama kısmına yazıp açmaya çalıştığimda ise "şu anda NVIDIA GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" diyor. Lütfen yardımcı olun laptopun yeni ve ekran kartımı kullanamamak beni üzüyor. İyi günler.
Grafik kartına ihtiyaç duyulmadığı için güç verimliliği yüzünden dahili grafik kullanılıyor. Sürücünüzün güncel olduğundan emin olun. Bu masaüstünde bu şekildeyse pek problem değil. Ancak oyunlarda da aynı ise yüksek ihtimal sürücü ile alakalı bir sorun olabilir.

Edit: RTX 2060 olabilir mi acaba? Tİ sanırım bu modellerde olmuyor :)

Windows güncelleştirmelerini kontrol et güncel değilse güncelle ekran kartı driverini Windows kurmazsa kendiniz ekran kartı markasının sitesine girip kurabilirsiniz driver yüklü değil muhtemelen

Ayrıca aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıları kısmından ekran kartının gözüküp gözükmediğini kontol edin

Monitör kablosu anakart üzerine mi takılı acaba onu kontrol edebilir misin rica etsem.

Dostum anakarta ekran kartı takılı iken kabloyu anakart giriş yerine takarak görüntü alamazsın ekran kartını çıkarman gerekir çünkü anakart ekran kartının takılı olduğunu algılar.

Dostum anakarta ekran kartı takılı iken kabloyu anakart giriş yerine takarak görüntü alamazsın ekran kartını çıkarman gerekir çünkü anakart ekran kartının takılı olduğunu algılar.

Her zaman geçerli değil maalesef dediğiniz bazı anakartlar da dahili GPU açık geliyor. İşlemci AMD ise tabii dediğin doğru. Dahali GPU olmadığı için normal serilerde başka bir sorun yaşıyor olabilir.

Geri
Yukarı