2070 Super için 1080P vs 2K monitör

Beklemeyi düşündüm ancak en az 2 3 ay beklemem gerekiyor 3000 serisi alabilmek için çünkü 3070 e paramın yetebileceğini düşünmüyorum ve kurun artmasıda cabası 2 3 aya ne olur belli değil.
3080-3090 satışa sunuldu ekim ortası da 3070 falan satışa sunulur diye düşünüyorum, hiç yoktan AMD RTX tabanlı ekran kartlarını taniticak ekim sonunda.

1080P en iyisidir emin olun bu forumda bu insanlar ekran kartı alındığı zaman sürekli %100 seviyesinde çalışmasını istiyorlar. 2K'da kullandığın zaman %90'nın altına inmeyecektir ayrıca alacağın FPS'de azalacaktır onun yerine 1080P alıp orta yüksek ayarlarda 2K düşük ayarlara göre daha iyi FPS elde edebilirsin.
Bana da öyle gibi geliyor. Çünkü 2k fps testlerinde iyi grafikli oyunlarda 60 fps anca alıyor.

1080P en iyisidir emin olun bu forumda bu insanlar ekran kartı alındığı zaman sürekli %100 seviyesinde çalışmasını istiyorlar. 2K'da kullandığın zaman %90'nın altına inmeyecektir ayrıca alacağın FPS'de azalacaktır onun yerine 1080P alıp orta yüksek ayarlarda 2K düşük ayarlara göre daha iyi FPS elde edebilirsin.
Zaten ekran kartı her zaman %100 çalışmak zorundadır daha altına iniyorsa darboğaz vardır ya da ekran kartı aşırı FPS aldığı için kendini sınırlıyordur.

2K 144Hz'de 144 FPS altında alırsa donma olur para boşuna gider.
Ya.

Zaten ekran kartı her zaman %100 çalışmak zorundadır daha altına iniyorsa darboğaz vardır ya da ekran kartı aşırı FPS aldığı için kendini sınırlıyordur.

Ya sen bilgisayardan anladığında emin misin 100 çalışmak demek bütün gücünü kullanıyor demektir ayrıca ekran kartının ömrünü kısaltır ve sürekli yüksek sıcaklıkta çalışıp bileşenlerine zarar verebilir. Bir araba aldığında 8 devir çeviriyorsa sen para verdim diye sürekli 6 devirde mi süreceksin arabayı şu mantığı devre dışı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı