2070 Super İçin 2K mı, 1080P mi?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar.
2070 Super ekran kartı alacağım ama bir konuda kafam çok karışık.
2070 Super için 2K monitör almak gerekir yoksa karta biraz yazık gibi ama 2K monitörler 27" bandında genellikle.
Ben de FPS oyuncusu olduğum için 24" düşünüyorum ve 27" büyük gelecek gibi duruyor.
Bu arada işlemci Ryzen 5 3600.
Fikirleriniz neler?

Selam. 2070 Super normalde 2K kullanım için mantıklı bir tercih fakat FPS oyuncusuysanız Hz ve ms değerleri sizin için daha önemli. Minimum 144 Hz bir monitör tercih edin, 2K görüntü kalitesi sizin için çok önemli değilse 1080P monitör de kullanırsınız ve yüksek FPS değerlerinde oynarsınız. 24" ve 27" konusu tamamen kişisel. Bir yerde deneme yapmanız en faydalısı olur.

Selam. 2070 Super normalde 2K kullanım için mantıklı bir tercih fakat FPS oyuncusuysanız Hz ve ms değerleri sizin için daha önemli. Minimum 144 Hz bir monitör tercih edin, 2K görüntü kalitesi sizin için çok önemli değilse 1080P monitör de kullanırsınız ve yüksek FPS değerlerinde oynarsınız. 24" ve 27" konusu tamamen kişisel. Bir yerde deneme yapmanız en faydalısı olur.
Zaten 2 çözünürlükte de 144 Hz tercih edeceğim ama 2K almazsam karta yazık olacak gibi hissediyorum, bir yandan da 27" ekrana alışamam gibi geliyor. Mağazalarda yanyana denemek en iyisi sanırım. Teşekkürler.

Zaten 2 çözünürlükte de 144 Hz tercih edeceğim ama 2K almazsam karta yazık olacak gibi hissediyorum, bir yandan da 27" ekrana alışamam gibi geliyor. Mağazalarda yanyana denemek en iyisi sanırım. Teşekkürler.
RTX2080 i hem 24" 2K da hem 27" 2K da kullandım. 24" 2K için küçük kalıyor.
27" almanızı öneririm.

1080p - 24"

2K - 27"

Monitörler, ekran kartı gibi sık değiştirilen çevre birimleri değildir. Bu yüzden sağlam bir tane alıp uzun süre kullanmak daha sağlıklı olur. Önerim: 27", 144hz, 1ms, IPS ve 2K çözünürlükte bir model:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı