2078 TL MSI RTX 2060 Ventus 6 GB OC alınır mı?

Technokurt

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ayın 23'ünde Vatan Bilgisayar'da KDV indirimi devam ederken gözüme 2 ekran kartı çarptı. MSI Ventus serisinden iki tane ekran kartı, birisi GTX 1660 Ti birisi RTX 2060. fiyatları uygun geldi. Başta stokta yok diye üzüldüm sonra yaşadığım şehire yakın bir mağazasında olduğunu öğrendim. Bende zaten ASUS STRIX GTX 1660 Ti vardı ve ucuz diye RTX 2060'ı aldım. Sizce iyi etmiş miyim alarak? Bu fiyata iyi mi? Bu arada zaten ekran kartı alacaktım. Sebebi babamın bilgisayarına ekran kartı lazımdı. Bu yüzden ucuzken RTX 2060 alayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartının tam ismi: MSI GeForce RTX 2060 Ventus 6G OC GDDR6 192Bit DX12 NVIDIA ekran kartı

Not: Şu anda Vatan Bilgisayar'da KDV indirimi devam etmemektedir. Dediğim kartın fiyatı Vatan Bilgisayar'da 3000TL'ye çıkmıştır.

Soğutma anlamında mükemmel değil ama üzmez de. Performans zaten çok iyi. Fiyat da uygun. Bence iyi yapmışsınız.
Evet soğutma konusu biraz sıkıntı ama en fazla 73-75 dereceyi gördüm. Asus Strix GTX 1660 Tİ ile de 55-60 dereceyi görüyordum. Ama 600-700TL fiyat farkına bence Asus Strix almak yakışmaz.

1840 tlye Rog Strix 1660ti aldım pişmanlık var biraz
Bana ucuza gelmişti birde aldığım zamanda Asus Strix ile diğer modellerin arasında fiyat farkı en fazla 200 tlydi bu sebeple almıştım.
O fiyata gayet alınır, normalde 2400₺ civarlarında zaten internet üzerinde.
Evet aynı modeli aratınca internette biyerde 2450 TL ye görmüştüm galiba ve elinde 1 yada 2 tane vardı.

Msi sıkıntılı diyorlar. Markalar arasında oynasa oynasa taş çatlasın 7-8 derece oynar. Keşke şu markayı alsaydım diye bir şey yok ya bana göre. Gıgabyte al geç mesela.
Ne gibi bir sıkıntısı var anlatırsanız daha yardımcı olursunuz. Gigabyte güzel marka fakat böyle bir indirim varken ve markası MSI olunca bu kartı almak daha mantıklı geldi. Birde kart Ventus serisinin XS modeli değil OC modeli bu yönden de bir artısı var benim için.

Evet soğutma konusu biraz sıkıntı ama en fazla 73-75 dereceyi gördüm. Asus Strix GTX 1660 Tİ ile de 55-60 dereceyi görüyordum. Ama 600-700TL fiyat farkına bence Asus Strix almak yakışmaz.
Benim sorun biraz da kasayla alakalı ama Gaming X 1660ti modeliyle bile 70-73 dereceleri görüyorum. Değerleriniz bence kötü değil. 80 dereceden az olduğu sürece sorun yok 😀
Ne gibi bir sıkıntısı var anlatırsanız daha yardımcı olursunuz. Gigabyte güzel marka fakat böyle bir indirim varken ve markası MSI olunca bu kartı almak daha mantıklı geldi. Birde kart Ventus serisinin XS modeli değil OC modeli bu yönden de bir artısı var benim için.
MSI markası AMD kart üretiminde gerçekten kronik sorunlu gibi birşey ama Nvidia kartta bir sorun yaşayanı göremedim.

Niye herkes bu tür soruları ürünü aldıktan sonra soruyor, anlamıyorum. Ventus'un soğutmasını beğenmeyen çok kişi vardı, birisi de kapağının plastiğimsi olmasından yakınıyordu. Pek önemi yok, almışsın, üzmez zaten. Güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı