2080 Super aniden ekran kararıyor

zumruduanka

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar sinir krizi geçirme noktasına geldim sebebi ise bilgisayarımda durduk yere masaüstünde aniden ekran kararıyor ama arkadan dinlediğim müzik sesi geliyor? Discord sesi geliyor? Ekran kartın fanları aniden çalışıyor ve monitör sinyal alamıyor ve manuel olarak kapatıyorum. Bu bazen 1 gün boyunca olmuyor bazen bu şekilde oluyor oynadığım oyun 20 senelik fazla sistem istemeyen oyun, bazen de oyunda oluyor bu 3 gündür arttı.

Ekran kartı ASUS 2080 Super white Edition.
Monitör ASUS 165Hz gynsc 27.
3600 Ryzen işlemci.
X570F anakart.
Corsair 750W 80P güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• D1ED7EE8-75FE-443E-BE6D-E4A9516D8B34.jpeg
    D1ED7EE8-75FE-443E-BE6D-E4A9516D8B34.jpeg
    264,4 KB · Görüntüleme: 114
Direkt garantiye gönderin. Sıcaklık değerlerini kontrol edin, bir nedenden dolayı kart kendini koruma moduna alıyor gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar sinir krizi geçirme noktasına geldim sebebi ise bilgisayarımda durduk yere masaüstünde aniden ekran kararıyor ama arkadan dinlediğim müzik sesi geliyor? Discord sesi geliyor? Ekran kartın fanları aniden çalışıyor ve monitör sinyal alamıyor ve manuel olarak kapatıyorum. Bu bazen 1 gün boyunca olmuyor bazen bu şekilde oluyor oynadığım oyun 20 senelik fazla sistem istemeyen oyun, bazen de oyunda oluyor bu 3 gündür arttı.

Ekran kartı ASUS 2080 Super white Edition.
Monitör ASUS 165Hz gynsc 27.
3600 Ryzen işlemci.
X570F anakart.
Corsair 750W 80P güç kaynağı.

Hocam öncelikle ramlerinizi test edermisiniz. Mümkünse başka marka ve frekansda ram kullanıp bir müddet bu şekilde test edermisiniz.
XMP açık mı? Açıksa kapatıp ramleri manuel olaral 2933 mhz e alıp birde bu şekilde denermisiniz lütfen.

Hocam öncelikle ramlerinizi test edermisiniz. Mümkünse başka marka ve frekansda ram kullanıp bir müddet bu şekilde test edermisiniz.
XMP açık mı? Açıksa kapatıp ramleri manuel olaral 2933 mhz e alıp birde bu şekilde denermisiniz lütfen.
XMP açık elimde başka marka ram malesef yok manuel ayarlama yapacağım sence problem ram olabilir mi?

Geri
Yukarı