2080S vs 3060

Hocam monitörün gece simsiyah ekranda olan fotosunu atıyorum. Telefonda benim gördüğümden çok daha kötü bir sonuç çıktı. pek gece kuşu sayılmam o yüzden problem olmaz herhalde. Bu arada cihazda bütün gün driver uygulama yükledim. cpu 75-80 arada 70 e de düşüyor ama gpu da 45-50 civarı gidip geliyordu.

@Radeon RX 5500M @xbea @Ramazan Ö

Dosya Ekleri

• IMG-0450.JPG
    IMG-0450.JPG
    123,5 KB · Görüntüleme: 59
Hocam monitörün gece simsiyah ekranda olan fotosunu atıyorum. Telefonda benim gördüğümden çok daha kötü bir sonuç çıktı. Pek gece kuşu sayılmam o yüzden problem olmaz herhalde. Bu arada cihazda bütün gün driver uygulama yükledim. CPU 75-80 arada 70'e de düşüyor ama GPU da 45-50 civarı gidip geliyordu.

Telefonda patlıyor ışıklar hocam çok normal. Benim gözümle gördüğüm iki küçük ışık sızmam vardı. Telefonda tüm ekran spot ışığı gibiydi.

Arkadaşlar merhaba. Ben yeni laptop almıştım 15.800'e. Şimdi PC'de etrafa bakarken bir reklamda bu PC'yi gördüm. Benim laptoptaki 2080 Super bundaki 3060. bunun dışında benimkinde 300Hz bunda 144Hz ekran var. 3060 mı daha performanslıdır 2080s mi laptopta? Benimki Max-Q diğerini bilmiyorum. İkisinin de linkini bırakıyorum. Daha çok RDR2 gibi oyunlar oynarım. Benim tahminim "benimki daha iyidir elbet" olacak beklendiği üzere :D
3060 ve 2080 karşılaştırması açan yoktu bunu açmam da iyi oldu bir bakıma.

Benimki:

Diğeri:

Arkadaşlar bu arada ben Acer in malzeme kalitesini çok beğendim. Tek sıkıntı kasanın altındaki hava çekilen fan delikleri biraz az. Sadece fanın olduğu bölümde desem yalan söylemiş olmam. Onun dışında MacBook air ile yarışır kesinlikle. Eklemeyi unutmuşum bir de biraz el izi bırakıyor yalan söylemeyeceğim yanlış yönlendirmeyelim. Bu arada paylaştığım "diğer" acer in fiyatı bana bulundurduğu donanım bakımından gayet ideal geldi. 32gb ram ve 1tb ssd yabana atılacak bir şey değil. Hele ki 3060ların 18-20 civarına satıldığı bu günlerde. Siz ne düşünüyorsunuz yorumunuzu bekliyorum.
2080s 3060ti ile rakip tabiki 2080s.

Hocam monitörün gece simsiyah ekranda olan fotosunu atıyorum. Telefonda benim gördüğümden çok daha kötü bir sonuç çıktı. Pek gece kuşu sayılmam o yüzden problem olmaz herhalde. Bu arada cihazda bütün gün driver uygulama yükledim. CPU 75-80 arada 70'e de düşüyor ama GPU da 45-50 civarı gidip geliyordu.

Hocam dün akşam Windows'u kuduğum için şu an yazılımları yüklüyorum bayağı bir sürücü var onun dışında dikkatimi çeken husus predetor senseyi açar açmaz CPU 40 derece 5 saniye sonra hemen 55 derece oluyor boştayken bu derecede çalışıyor ekranını Hz'sini 300'e çektiğimde ise 70-75 dereceye çıkıyor sizde de değerler böyle mi? Ekranın hzsine bağlı CPU sıcaklığının artması normal mi?

Hocam dün akşam Windows'u kuduğum için şu an yazılımları yüklüyorum bayağı bir sürücü var onun dışında dikkatimi çeken husus predetor senseyi açar açmaz CPU 40 derece 5 saniye sonra hemen 55 derece oluyor boştayken bu derecede çalışıyor ekranını Hz'sini 300'e çektiğimde ise 70-75 dereceye çıkıyor sizde de değerler böyle mi? Ekranın hzsine bağlı CPU sıcaklığının artması normal mi?

Dediğiniz gibi yaklaşık 30 tane sürücü ve güncelleştirme var. O bayağı sıkıntılı özellikle internet berbatsa. Hocam evet Predator sense uygulamasında benim de aynı oluyor. Bir anda cihaz 59 da iken 69 sonra 64'e indirdi CPU sıcaklığını. Şu anda tekrar 67 derece gözükyor sense de. Onun da sebebi çok güç çekmesi hocam. Ben çok açmamaya ve açık bırakmamaya dikkat ediyorum. Boşta yazılım kapalıyken benim 45-50 derece civarları. Normal herhalde o kadar bir şey fark etmedim. Arkada 1 YouTube videosu açıkken forumda 50 derecede geziyor hocam. Hissedilmiyor bence sıcaklık ya da ben sıcağa alışmışım bilemiyorum. sabit 300hz de kullanıyorum bu arada nvidia ayarlarından falan yaptım. Evin internetiyle oyun yüklenecek gibi değil o yüzden test edemedim oyunda.
Gelişme var mı hocam? @Fearless42 Bu değerler nasıldır?

Telefonda patlıyor ışıklar hocam çok normal. Benim gözümle gördüğüm iki küçük ışık sızmam vardı. Telefonda tüm ekran spot ışığı gibiydi.
hocam bu aldığım ıs değerleri nasıl?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-06_140737.png
    resim_2021-07-06_140737.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 44
  • 1625573921561.png
    1625573921561.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaklaşık 30 tane sürücü ve güncelleştirme var. O bayağı sıkıntılı özellikle internet berbatsa. Hocam evet Predator sense uygulamasında benim de aynı oluyor. Bir anda cihaz 59 da iken 69 sonra 64'e indirdi CPU sıcaklığını. Şu anda tekrar 67 derece gözükyor sense de. Onun da sebebi çok güç çekmesi hocam. Ben çok açmamaya ve açık bırakmamaya dikkat ediyorum. Boşta yazılım kapalıyken benim 45-50 derece civarları. Normal herhalde o kadar bir şey fark etmedim. Arkada 1 YouTube videosu açıkken forumda 50 derecede geziyor hocam. Hissedilmiyor bence sıcaklık ya da ben sıcağa alışmışım bilemiyorum. Sabit 300Hz de kullanıyorum bu arada NVIDIA ayarlarından falan yaptım. Evin internetiyle oyun yüklenecek gibi değil o yüzden test edemedim oyunda.

Hocam bu aldığım ıs değerleri nasıl?

50 derece mükemmel.

Dediğiniz gibi yaklaşık 30 tane sürücü ve güncelleştirme var. O bayağı sıkıntılı özellikle internet berbatsa. Hocam evet Predator sense uygulamasında benim de aynı oluyor. Bir anda cihaz 59 da iken 69 sonra 64'e indirdi CPU sıcaklığını. Şu anda tekrar 67 derece gözükyor sense de. Onun da sebebi çok güç çekmesi hocam. Ben çok açmamaya ve açık bırakmamaya dikkat ediyorum. Boşta yazılım kapalıyken benim 45-50 derece civarları. Normal herhalde o kadar bir şey fark etmedim. Arkada 1 YouTube videosu açıkken forumda 50 derecede geziyor hocam. Hissedilmiyor bence sıcaklık ya da ben sıcağa alışmışım bilemiyorum. sabit 300hz de kullanıyorum bu arada nvidia ayarlarından falan yaptım. Evin internetiyle oyun yüklenecek gibi değil o yüzden test edemedim oyunda.

hocam bu aldığım ıs değerleri nasıl?
anlık arkada discord ve opera da 4-5 sekme açık. aşağıdaki fotoda

50 derece mükemmel.
Hocam cinebench r20 mi yükleyeyim cpu için. Bu cihaz ısınırsa ancak cpudan ısınır onu test edeyim gerisine bir şey olmaz diyorum. r20 mi olacak r23 mi?

Dosya Ekleri

• 1625605154202.png
    1625605154202.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 34
R23 ile test edin.
Hocam çoklu testi bitti. 30 derecelik bir odada cihazın arka kısmı fanı kapatmamakla birlikte daha iyi hava çekmesi için 2cm yukarıda. 1 defa 1 saniye 90 a attı 1 defa da 91 e attı sonra direk 85 devam etti 10 dakika boyunca onun dışında 84-85 dereceden başka bir şey olmadı. 3.70 gigahertz işlemci hızıydı. Arkada opera dahil hiçbir şey açık değil. 10 dakika sonra tekliyi de atacağım hocam. Yorumlarsınız.

Dosya Ekleri

• 1625606550224.png
    1625606550224.png
    139,7 KB · Görüntüleme: 42
Hocam çoklu testi bitti. 30 derecelik bir odada cihazın arka kısmı fanı kapatmamakla birlikte daha iyi hava çekmesi için 2cm yukarıda. 1 defa 1 saniye 90'a attı 1 defa da 91'e attı sonra direk 85 devam etti 10 dakika boyunca onun dışında 84-85 dereceden başka bir şey olmadı. 3.70 gigahertz işlemci hızıydı. Arkada Opera dahil hiçbir şey açık değil. 10 dakika sonra tekliyi de atacağım hocam. Yorumlarsınız.

90'dan sonra throttle yapmış anlaşılan. Yine de sıkmayın canınızı, 10750H için normal bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı