20'lik diş ağrısı için neler yapılabilir?

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Daha önce bu konu hakkında konular açılmış, sorular sorulmuş ancak ben yine de tekrardan açmak istedim çünkü soracağım bazı sorular da var. Salı gecesi ağrımaya başladı ve etkisini bugün artırmaya başladı. En yakın 23 Mart tarihine diş randevusu alabildim ancak daha erken tarihte bulabilirsem de hemen değiştireceğim çünkü dün akşam sistem 30 Mart göstermişti en yakın. Bugün 23 Mart tarihini gösterince hemen aldım. Sorum şu ki ben bunun ağrısını, acısını nasıl azaltabilirim?

Ağrı kesici olarak Parol içiyorum ancak o da ilaç olduğu için her saat içemem. Günde 3 kez dişlerimi fırçalayıp o bölgede gargara yapıyorum ancak bunlar da çok az geçiriyor. 20'lik diş çıkaran abilerim, ablalarım nasıl geçirdiniz etkisini? Çektirme durumuna kadar nasıl geldi? Gömülü olduğunu evden fark edebildiniz mi yoksa doktor film çektiği zaman mı anladınız? Kas gevşetici haplar ağrısını giderir mi? Kas gevşetici kremi şişmiş lenf bezlerimin oraya sürersem oradaki kaslar rahatlar mı ve şişlik iner mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nurofen de değil. Bi-Profenid gibi sağlam ağrı kesiciler var ancak doktor tavsiyesiz kullanılabilir mi emin değilim.
Reçetesiz ilaçlar çok pahalı hocam. Doktor randevum tam 1 hafta sonra.

Reçetesiz ilaçlar çok pahalı hocam. Doktor randevum tam 1 hafta sonra.
Nurofen'in içinde ibuprofen bulunur, parasetamole nazaran ağrı kesme konusunda daha etkilidir ancak tekrar etmek isterim, doktor bana iç demeden ağzıma ilaç koyma huyum yoktur. Size de iyi gelecektir içiniz diye tavsiyede bulunmuyorum.

Nurofen'in içinde ibuprofen bulunur, parasetamole nazaran ağrı kesme konusunda daha etkilidir ancak tekrar etmek isterim, doktor bana iç demeden ağzıma ilaç koyma huyum yoktur. Size de iyi gelecektir içiniz diye tavsiyede bulunmuyorum.
Teşekkürler hocam. Peki kas gevşetici kremler, kas gevşetici haplar o bölgedeki şişkinliği indirir mi? Kasları rahatlatır mı?

Arveles hap ve vemcaine sprey diş ağrısı için etkili.
Arveles, Nurofen'den daha mı etkili?

Arveles, Nurofen'den daha mı etkili?
Arveles'in içeriğinde deksketoprofen trometamol bulunur. Diğer konuştuğumuz etken maddelerin ateş düşürme vs. gibi özellikleri varken bu madde özellikle ağrı kesmeye yaramaktadır. Arveles ağrı kesici olacak çok daha etkilidir ancak hangi sıklıkta ve koşullar kullandığınıza çok dikkat etmelisiniz aksi takdirde epey tehlikeli sonuçları olabilir.

İbuprofen ya da flurbiprofen deneyebilirsiniz. Ben de işe yarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı