20W Apple şarj adaptörü kullanılır mı?

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gece ben uyanana kadar uzun bir süre şarj %100'de kalıyor diye düşünüyorum. 20W Apple şarj aleti yerine eski modellerden 5W olana mı gece takıp bıraksam daha iyi olur?

Artık telefonlar akıllı batarya teknolojisine sahip tam dolunca akımı kesiyor zaten 20W daha iyidir yani.
Arkadaşlar gece ben uyanana kadar uzun bir süre şarj %100'de kalıyor diye düşünüyorum. 20W Apple şarj aleti yerine eski modellerden 5W olana mı gece takıp bıraksam daha iyi olur?

Senelerdir 5W şarj adaptörü ile dediğiniz şekilde yapıyorum, bir sıkıntısını görmedim. Sorunuzu umarım doğru anlamışımdır.

Bunun herhangi bir farkı yok. Zaten İyileştirilmiş Pil Şarjı ayarıyla gecenin çoğu zamanı %80'de bekletiyor ve sabaha karşı %100'e kadar dolduruyor.

Bunun yanında %100 olduğu zaman da şarjı otomatik kesiyor.

Bunun herhangi bir farkı yok. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı ayarıyla gecenin çoğu zamanı %80'de bekletiyor ve sabaha karşı %100'e kadar dolduruyor.

%100 tam dolduğu halde şarj kısmı yeşil duruyor yani sanki hala şarj ediyormuş gibi, şarj etmeyi kesse beyaz renk olup şarj oluyor ibaresinin kalkması gerekmez mi?

%100 tam dolduğu halde şarj kısmı yeşil duruyor yani sanki hala şarj ediyormuş gibi, şarj etmeyi kesse beyaz renk olup şarj oluyor ibaresinin kalkması gerekmez mi?
Hayır herhangi bir geri bildirim vermiyor. Gün içinde de taktığım zaman 80'de kesiliyor.

Bunun herhangi bir farkı yok. Zaten İyileştirilmiş Pil Şarjı ayarıyla gecenin çoğu zamanı %80'de bekletiyor ve sabaha karşı %100'e kadar dolduruyor.

Artık telefonlar akıllı batarya teknolojisine sahip tam dolunca akımı kesiyor zaten 20W daha iyidir yani.
Bu video izledim. Fikriniz için teşekkürler.
Hayır herhangi bir geri bildirim vermiyor. Gün içinde de taktığım zaman 80'de kesiliyor.
%73'de taktım su an %88 olmuş. Pil için zaman ve sınırlayıcı ayarı mevcut mu İOS 15'de ?

iPhone 11 kullanıyorum 5W ile şarj etmek ölüm ölüm, 20W aldım hızlı şarj şıp diye doluyor. Zararı falan yok meraklanmayın.

Bu video izledim. Fikriniz için teşekkürler.

%73'de taktım su an %88 olmuş. Pil için zaman ve sınırlayıcı ayarı mevcut mu İOS 15'de ?
Sadece iyileştirilmiş pil şarjı kısmını açın ve kendine bırakın. Yapay zekâ kullanım zamanlarınızı öğreniyor. Özel olarak herhangi bir şekilde sınırlama getiremiyorsunuz maalesef.

Videoda anlatılanlar doğru, mümkün olduğunca 80-85'te çıkarın ve 20 aşağısına inmemeye çalışın. Şöyle bir durum var, 100'e çıkması 20 aşağısına inmesi kadar zararlı değil.

Geri
Yukarı