21.000 TL monitör dahil sistem önerisi

devrbnabdb

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-8265U MX110
21.000 TL bütçeye monitör dahil, Valorant, CS:GO oynatacak bir PC istiyorum. Bilgim fazla yok ama Radeon'u RTX sisteme tercih ederim, 21k kesinlikle geçemem. Çok da iyi olmasına gerek yok, oynayacağım oyunlar fazla iyi bir donanım gerektirmiyor diye düşünüyorum.

20.800 tutuyor.

20.800 tutuyor.

Monitör güzel hocamda işlemci pek cazip gelmedi. 1-2K daha cikabilsem daha iyi bir şey onerebilmeniz mümkün müdür? 2K çıkmak biraz sıkıntı ama denerim eğer degecekse.

Monitör güzel hocamda işlemci pek cazip gelmedi. 1-2K daha cikabilsem daha iyi bir şey onerebilmeniz mümkün müdür? 2K çıkmak biraz sıkıntı ama denerim eğer degecekse.
Bence bu kadar para vermişken 4060 lı bi hazır sistem alın misal bunun gibi. Monitörüde 2.elden kovalayın yine sağlam bişe bulursunuz. Kasaya öncelik vermen iyi olur 4060 sizi uzun süre götürür sıkıntısız.

Bence bu kadar para vermişken 4060'lı bir hazır sistem alın misal bunun gibi. Monitörüde 2.elden kovalayın yine sağlam bir şey bulursunuz. Kasaya öncelik vermen iyi olur 4060 sizi uzun süre götürür sıkıntısız.

Tavsiyeniz için sağ olun ama RTX'li sistemler pek cazip gelmiyor, Radeon'lu sistemler uzun ömür açısından daha mantıklı gibi.

Tavsiyeniz için sağ olun ama RTX'li sistemler pek cazip gelmiyor, Radeon'lu sistemler uzun ömür açısından daha mantıklı gibi.

Sizin onerdiginiz sistem aynı kalsa ama işlemciyi yükseltirsem daha iyi olur gibi örneğin 5600 ya da 5600X.

Hocam bu fikre nasıl kapıldınız bilmiyorum :D asıl RTX sistemler daha uzun ve stabil sorunsuz deneyim sunuyor. AMD tarafında sürücü hataları vesaire mevcut yaşayan insanlar var. Benim demek istediğim şu işlemciyide 5600 e yükseltirsen 18K tutar. O paralar verilmez yani onu demeye çalışıyorum. 13K idi şu sistem 15 gün önce ederide o. Ama yinede son karar senin.
Sizin onerdiginiz sistem aynı kalsa ama işlemciyi yükseltirsem daha iyi olur gibi örneğin 5600 ya da 5600X.

Hocam bu fikre nasıl kapıldınız bilmiyorum :D asıl RTX sistemler daha uzun ve stabil sorunsuz deneyim sunuyor. AMD tarafında sürücü hataları vesaire mevcut yaşayan insanlar var. Benim demek istediğim şu işlemciyide 5600'e yükseltirsen 18k tutar. O paralar verilmez yani onu demeye çalışıyorum. 13K idi şu sistem 15 gün önce ederide o. Ama yine de son karar senin.

Hocam ben biraz araştırdım Radeon ve RTX'li sistemleri, çoğu yerde Radeon'un daha uzun ömürlü olduğunu gördüm, yanlış bilgimi doğru bilgimi bilmiyorum, birden fazla yerde gördüğüm için böyle bir düşünceye kapıldım ve üstüne fazla düşünmeden "Radeon RTX'den daha uzun ömürlü" diye düşündüm, tabii ki sizden fazla bilgim yok, siz böyle dediğinize göre bir bildiginiz vardır. O yüzden sizin dediğinizi bir gözden geçireceğim ve ona göre ya işlemciyi yukseltecegim, ya da RTX 4060'li bir sisteme geçeceğim, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Hocam ben biraz araştırdım Radeon ve RTX'li sistemleri, çoğu yerde Radeon'un daha uzun ömürlü olduğunu gördüm, yanlış bilgimi doğru bilgimi bilmiyorum, birden fazla yerde gördüğüm için böyle bir düşünceye kapıldım ve üstüne fazla düşünmeden "Radeon RTX'den daha uzun ömürlü" diye düşündüm, tabii ki sizden fazla bilgim yok, siz böyle dediğinize göre bir bildiginiz vardır. O yüzden sizin dediğinizi bir gözden geçireceğim ve ona göre ya işlemciyi yukseltecegim, ya da RTX 4060'li bir sisteme geçeceğim, tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Rica ederim hocam sadece paranızın boşa gitmemesini istiyorum bu ekonomide. Siz yine düşünün araştırın dediğime varırsınız.

Rica ederim hocam sadece paranızın boşa gitmemesini istiyorum bu ekonomide. Siz yine düşünün araştırın dediğime varırsınız.

Ha bu arada alakasız olacak ama, SSD HDD'den daha iyi bir performans sağlayıp daha az depoloma veriyor degil mi? Sadece meraktan sordum, ona göre SSD agirlikli HDD daha az olan sistemler bakayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı