21 aylık SU630 deneyimi

Evet. Öncelikle bu konu kesinlikle "SU630'u satın almaya yönlendiren" bir içerik değildir! :D

Sistemimi 01/04/2020 tarihinde hazır sistem olarak satın aldığımda hazır içine Windows 10 deneme sürümü yüklenmiş olarak geldi.
en kötüsünü soktular.
Şu ana (08/10/2021) kadar tahmin edebileceğiniz gibi sorun yaşadım.
Valorant oynarken ani droplar, Minecraft oynarken dünya yüklenirken ani droplar, ağır oyunlarda (örnek verebileceğim Rust) arkadan öne fareyi çevirken droplar vb. gibi olaylar.

Bu konuyu da @467838 hocamın konularını görüp de açmaya karar verdim, ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim 👍
-
Şu anlık herhangi bir bad sector oluşmadı;

1633712392328.png

Açıkçası canı ne zaman öyle çalışmak isterse öyle çalışıyor, size geçen aylardaki açtığım konuyu göstermek istiyorum:
Şu anda böyle;

1633712716055.png

Sağlık değeri:

1633712809901.png

HD Tune raporları:

1633712855040.png

1633712869805.png

Dosya aktarımı falan fistan gibi olaylarda ilk 3-5 saniye 450MB/s hızında aktarırken sonra 200-150MB/s hızlarına kadar düşüyor, tabii HDD kaynaklı da olabilir.
SSD'den HDD'ye dosya aktarımı:

1633713140435.png

SSD'den SSD'ye dosya aktarımı:

1633713237411.png

Sonuç:
Bu SSD alınmaz, ha çok paranız vardır ve çöpe atmak isterseniz güzel bir seçenek 👍
SSD ihtiyacınız varsa şu konu sizin işinize yarar:

Okuduğunuz için teşekkürler hocalarım, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
1638530721947.png

Malum kış geldi, evi ısıtıyor canım benim. Ne kadar düşünceli 🥰🥰
Arkadaşlar ısınma sorunu çok çok daha arttı.
Valorant'a giriyorum, poligona girdiğim an en az 47-50 dereceleri görüyor ve aşırı drop yiyorum.

Son düzenleme:
Ben 2 yıl Adata SU630 kullandım, artık Adata'nın adını bile anmıyorum. Diski aldıktan 2 hafta sonra patlak verdi hatalar, garantiye yolladım ama "madem kronik sorunlu, neden aldınız bu diski?" gibi ukalaca bir cevap aldım. O zamandan beri Adata'dan ne disk alırım ne de RAM.
Eki Görüntüle 1231830

Malum kış geldi, evi ısıtıyor canım benim. Ne kadar düşünceli 🥰🥰
Arkadaşlar ısınma sorunu çok çok daha arttı.
Valorant'a giriyorum, poligona girdiğim an en az 47-50 dereceleri görüyor ve aşırı drop yiyorum.

Disk bende daha kötü, arkada sadece Brave açık.

Screenshot_27.png

CS:GO açınca 69 dereceye geliyor. Forza gibi büyük yapımları açsam acaba neler olur.

Son düzenleme:
Ben 2 yıl Adata SU630 kullandım, artık Adata'nın adını bile anmıyorum. Diski aldıktan 2 hafta sonra patlak verdi hatalar, garantiye yolladım ama "madem kronik sorunlu, neden aldınız bu diski?" gibi ukalaca bir cevap aldım. O zamandan beri Adata'dan ne disk alırım ne de RAM.

Disk bende daha kötü, arkada sadece Brave açık.

Eki Görüntüle 1239884

CS:GO açınca 69 dereceye geliyor. Forza gibi büyük yapımları açsam acaba neler olur.

Veri yazma sayınıza bakarsak gayet iyi dayanmış. Hızlar ne durumda?

Veri yazma sayınıza bakarsak gayet iyi dayanmış. Hızlar ne durumda?

O kısım daha rezalet. 10 GB'den daha fazla bir yazma yapıldığında disk kendini kapatıyor. CS:GO yüklerken bile kanser olmuştum kanser. Kur değerleri düzelince Samsung EVO970 almak istiyorum ama bilgisayarımda M.2 slotu yok. Belki M.2 adaptörü alıp öyle takarım ya da 860 Pro alırım.
Hatta 2. el bir Seagate HDD aldım. Seagate HDD, ne hikmetse Adata'dan hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı