21 Eylül'de Okullar Yine Açılmıyor

Okullar bu dönem açılmaz, unutun. Zaten açılması intihar olur.

Belki de bu sene tamamen uzaktan eğitim olacak, yurt dışında birçok okul 2021 sonuna kadar uzaktan eğitimle devam etme kararı aldı.

Ayrıca fotoğraftakileri bir devlet okulu isteyemez, şikâyet edilirlerse ciddi cezası var ki şikâyet edenler mutlaka vardır. Ama okulun da yapacak bir şeyi kalmıyor, çünkü bakanlıktan gerekli desteği al(a)mıyorlar.

Okul mevzusu biraz karışık gibi. Vaka sayısı bu seviyedeyken pek sanmıyorum açıkçası okulların açılacağını. Bazı veliler çocuklarını başlarından savmak için diretiyor. Böyle önemli bir dönemde çocuğuna bakamayacaksan niye dünyaya gelmesine vesile oldun onu da sormak lazım kendilerine. İlkokul çağındaki çocuk ne sosyal mesafeden anlar ne dur demeden. Neticede çocuk olduğu için öğretmen nereye kadar tutabilir?

İstenen şeylere de değinecek olursam gerçekten okul için kullanılacaksa ve sen veli isen orada sağlık açısından önemli olan ihtiyaç malzemeleri istenmiş. Bunu şikayet etmeden alıp vermen doğru olan açıkçası.

Ha yasaktır veya doğrudur, yanlıştır topuna hiç girmiyorum zira yasak ve uygun olmayabilir de. Bilgim yok o konuda.

Her alanda geri kalmamızın yanı sıra, eğitimin pandemi yüzünden baltalanması çok kötü oldu. Büyük ihtimal sevinen öğrenciler de vardır fakat olayın ciddiyetinin farkında olmadıklarından sevinirler.

Kimilerinin geleceği etkilenebilir. Okumak isteyen her türlü okur fakat okul ortamında olmak başka bir tecrübedir. Olgunlaşmayı, doğruyu yanlışı ayırt edebilmeyi ve sosyalliği okul ortamında öğrenirler. En önemlisi ise iletişim kabiliyetlerinin gelişmesi. Maalesef bunlardan mahrum kalarak, online ders almak zorunda kalıyorlar. Üzücü :(

Her alanda geri kalmamızın yanı sıra, eğitimin pandemi yüzünden baltalanması çok kötü oldu. Büyük ihtimal sevinen öğrenciler de vardır fakat olayın ciddiyetinin farkında olmadıklarından sevinirler.

Kimilerinin geleceği etkilenebilir. Okumak isteyen her türlü okur fakat okul ortamında olmak başka bir tecrübedir. Olgunlaşmayı, doğruyu yanlışı ayırt edebilmeyi ve sosyalliği okul ortamında öğrenirler. En önemlisi ise iletişim kabiliyetlerinin gelişmesi. Maalesef bunlardan mahrum kalarak, online ders almak zorunda kalıyorlar. Üzücü :(
Okul hayatımın en güzel yılları -lise- çöp oluyor...

Geri
Yukarı