21 yaşında lise mezunu olarak askerlik ertelenebilir mi?

euedaigreet

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 21 yaşımı bitirdim. Lise mezunuyum. 1 yıl daha üniversite sınavına girmek istiyorum fakat 5 ay sonra tecil bitiyor ve okumuyorum. Şu an askerlik tecil edilebilir mi yoksa askerliğe gitmek zorunda mıyım?

Selam arkadaşlar. 21 yaşımı bitirdim. Lise mezunuyum. 1 yıl daha üniversite sınavına girmek istiyorum fakat 5 ay sonra tecil bitiyor ve okumuyorum. Şu an askerlik tecil edilebilir mi yoksa askerliğe gitmek zorunda mıyım?

Hocam tescil ettirebilirsiniz okuduğunuzu göstererek.

Hocam tescil ettirebilirsiniz okuduğunuzu göstererek.
Ama okumuyor, nasıl olacak o?

Meslek lisesi ve dengi lise mezunu isen erteletirsin, anadolu mezunu isen paşalar gibi gideceksin askere.

Bu sene girdiysen 2 senelik bölüm yaz, parademik falan, 2 sene sonra yine girersin sınava.

Meslek lisesi ve dengi lise mezunu isen erteletirsin, Anadolu mezunu isen paşalar gibi gidecen askere.
Bu sene girdiysen 2 senelik bölüm yaz, parademik falan, 2 sene sonra yine girersin sınava.

Hocam YKS'ye çalışan insanı neden askere çağırsınlar liseyi bitirdiyse tescil ettirir :)

Meslek lisesi ve dengi lise mezunu isen erteletirsin, Anadolu mezunu isen paşalar gibi gideceksin askere.

Anadolu mezunuyum vallahi ağlıcam ya. Hocam 2 yıldaha beklesem 23 olacağım 30 yaşıma kadar anca bitiririm üniversiteye o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı