210 TL'lik bir ürünün gümrük vergisi ne kadar olur?

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gayrimeşru danışmanı
Arkadaşlar Aliexpress'ten 210 TL değerinde klavye aldım. Gümrük vergisi tahmini olarak ne kadar öderim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı.PNG

Ürün ve sipariş ile ilgili detayları bilmediğimizden net bir şey söyleyemeyiz. 50-60TL civarı diye tahmin ediyorum. Kendiniz hesaplamak isterseniz;
Ben sipariş notuna hediye sıfatı ile gönderin yazmıştım değişen bir şey olur mu? Ayrıca çeviri ile yazmıştım umarım yanlış anlaşılmaz.

Evet, büyük ihtimalle.

Sırf gümrüğe sunulsun diye 15 lira veriyoruz, içini açmalarına da müsaade edebiliriz. Paketi açmayacaklar, kargo paketini yırtıp bakacaklar. Tabii içi de açılabilir emin olunmazsa.
Anlıyorum şey diyorlar yani Türkçe meali olarak yurt içi 2 fiyatına 1 tane aldırıyoruz ama yetmedi yurt dışına da bir el atalım keşke direkt olarak g213 alsaydım birde ürünün hasarlı gelme olasılığı var gerçekten aşırı komik bir durum.
Evet, büyük ihtimalle.

Sırf gümrüğe sunulsun diye 15 lira veriyoruz, içini açmalarına da müsaade edebiliriz. Paketi açmayacaklar, kargo paketini yırtıp bakacaklar. Tabii içi de açılabilir emin olunmazsa.
Ürün daha gelmedi en son havayolu tarafından kabul edildi yazdı değiştirebileceğim birşey var mı ? Ayrıca tüm desteğin için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı