2133 MHz bilgisayara 2400 Mhz RAM takmak

Percival

Kilopat
Makaleler
3
Bu sorunun cevabını aradım taradım dizüstü bilgisayar için bulamadım. Şimdi benim bilgisayarım DDR4 2133 MHz ama kaliteli 2133 MHz RAM'ler, 2400 MHz olan Kingston marka RAM'den daha pahalı. ASUS x556 serisi dizüstü bilgisayarım var, 2400 MHz taksam 2133 kullanır diyorlar ama bilgisayara bir zararı olur mu? CL farkları var mıdır aydınlatırsanız sevinirim sipariş vereceğim kafam karışık, Corsair ve Kingston 2133 MHz RAM'lerin fiyat farkı 300 lira az değil ve o kadarda bütçem yok.

Kingston DDR4 2400 MHz 4 GB RAM 193 TL, ama 2133 Mhz modeli 500 TL. Longline vb. Düşük kalite markaları almak istemiyorum uzun ömürlü olsun. Ve alt kalite markalarda sorunlar çıkıyormuş, RAM'de bozulursa uğraşırsam sıkıntı olur.
Captcha Verification

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun cevabını aradım taradım dizüstü bilgisayar için bulamadım. Şimdi benim bilgisayarım DDR4 2133 MHz ama kaliteli 2133 MHz RAM'ler, 2400 MHz olan Kingston marka RAM'den daha pahalı. ASUS x556 serisi dizüstü bilgisayarım var, 2400 MHz taksam 2133 kullanır diyorlar ama bilgisayara bir zararı olur mu? CL farkları var mıdır aydınlatırsanız sevinirim sipariş vereceğim kafam karışık, Corsair ve Kingston 2133 MHz RAM'lerin fiyat farkı 300 lira az değil ve o kadarda bütçem yok.

DDR4 2400 MHz 4 GB RAM 193 TL, şaka yapıyorlar herhalde 1. 5 sene 130 liraydı almadım şimdi RAM'ler 400-500 TL olmuş. Longline vb. Düşük kalite markaları almak istemiyorum uzun ömürlü olsun. Ve alt kalite markalarda sorunlar çıkıyormuş, RAM'de bozulursa uğraşırsam sıkıntı olur.
Captcha Verification
Alırsan 2133 Mhz olarak çalışır. Güç farkı yoksa sistem sorunsuz çalışır. RAM fiyatları 2-3 ay sonra düşecek diyorlar bence hemen almayın.

Sistem kaç MHz ram destekliyorsa o frekansta çalışacaktır. Yani 2400MHz alsanız bile 2133MHz frekansta çalışacaktır. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Hangisi uygunsa onu ala bilirsiniz. Bilgisayarınızda şu an bulunan RAM ile aynı CL değerinde olmasına dikkat etmelisiniz bence.

Sistem kaç MHz ram destekliyorsa o frekansta çalışacaktır. Yani 2400MHz alsanız bile 2133MHz frekansta çalışacaktır. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Hangisi uygunsa onu ala bilirsiniz. Bilgisayarınızda şu an bulunan RAM ile aynı CL değerinde olmasına dikkat etmelisiniz bence.
Arkadaşın dediği gibi güç farkı var mıdır? 1.2v diye biliyorum bunlar kaç v acaba yazmıyor? Şimdi programdan bakıyorum Asus mevcut olan Rami slot ile beraber gömmüş, kapağı açıp baktığımda üstünde yazısız siyah bir film var sadece ve voltaj bilgisine ulaşamıyorum. Ram kullanıldığı için olsa gerek CAS değeri 15'den 9 seviyesine diğer rakamlar ile düşüp kalkıyor ve SPD bölümü bomboş, Ram gömülü olduğu için göremiyor. Şimdi nasıl öğreneceğim bilemiyorum uzun zamandır bazı programlar deniyorum ama yok göremiyorum, Asus müşteri hizmetlerini arıyorum oraya bağlanıyor buraya bağlanıyor bir şey bulamıyor ve birde yapçam, etçem, alçam gibi bebek taklidi yapıyor telefondaki kadın resmen rezalet şirin olduğunu sanıyor herhalde bu rezil marka Asus'u almayın 2 aydır göz kuruluğu ve yanması yaşıyorum bir kafede bile oturamıyordum, bilgisayarı fabrika çıkışlı ışık sızması ve parlaklığı vardı diye garantiye gönderdim 1.5 sene ben bozuk parlak ekran kullanmışım onu fark ettim yeni gelen ekran 4K gibi geliyor resmen rezil marka. Diğer arkadaşlarda ışık sızması ve kalitesiz bozuk panel sorunu ile satın almış görüyorum demek ki bitmiş bu marka. Panel üretemiyorlar.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

AIDA64 Extreme programı ile Çipset bilgilerim. (SPD kısmı boş olduğu için açılmıyor)
4.jpg
5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı