21H2'den 22H2'ye nasıl geçilir?

Atamya

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Ekran kartı
Nvidia RTX 4060
İşlemci
i7 13650HX
Arkadaşlar selam. Dün akşam 1 ay önce aldığım ve ben pek anlamadığım için abimin benim yerime Windows 11 kurduğu laptopumda mavi ekran hatası aldım. Bugün bilgisayarcıya götürüp formatlattım ve geldiğimde sürümün 21H2 olduğunu gördüm. Bu sürümde ne başlat menüsündeki uygulamalar için klasör oluşturuluyor ne de Windows 11'in yeni "slider'ları" var. Ses açıp kapattığımda veya ekran parlaklığı değiştirdiğimde ekranda eski Windows 10'daki gibi bir pano çıkıyor. Biraz internette bu konuyu araştırdığımda sürümün 22H2 olmamasından kaynaklı olduğunu gördüm.

Kendi başıma 21H2'den 22H2'ye geçebilir miyim? Bu geçişte bilgisayardaki driverları tekrardan kurmam mı gerekir? Veya bunun yerine OEM key alırsam kafam rahat eder mi? OEM key aldığımda ve aktive ettiğimde otomatik 22H2'ye mi geçerim? Eğer geçmiyorsam yine bu geçiş esnasında driverları yeniden mi kurmam gerekir?

Bu arada şimdi fark ettim technopatta ismimin altındaki bölümdeki bilgilerde Windows 10 yazıyor fakat sisteminde Windows 11 var.

Arkadaşlar selam. Dün akşam 1 ay önce aldığım ve ben pek anlamadığım için abimin benim yerime Windows 11 kurduğu laptopumda mavi ekran hatası aldım. Bugün bilgisayarcıya götürüp formatlattım ve geldiğimde sürümün 21H2 olduğunu gördüm. Bu sürümde ne başlat menüsündeki uygulamalar için klasör oluşturuluyor ne de Windows 11'in yeni "slider'ları" var. Ses açıp kapattığımda veya ekran parlaklığı değiştirdiğimde ekranda eski Windows 10'daki gibi bir pano çıkıyor. Biraz internette bu konuyu araştırdığımda sürümün 22H2 olmamasından kaynaklı olduğunu gördüm.

Kendi başıma 21H2'den 22H2'ye geçebilir miyim? Bu geçişte bilgisayardaki driverları tekrardan kurmam mı gerekir? Veya bunun yerine OEM key alırsam kafam rahat eder mi? OEM key aldığımda ve aktive ettiğimde otomatik 22H2'ye mi geçerim? Eğer geçmiyorsam yine bu geçiş esnasında driverları yeniden mi kurmam gerekir?

Bu arada şimdi fark ettim technopatta ismimin altındaki bölümdeki bilgilerde Windows 10 yazıyor fakat sisteminde Windows 11 var.
Direkt ayarlardan Windows update kısmından güncelleyebilirsin driver falan kurmana gerek yok.

Kendi başıma 21h2'den 22H2'ye geçebilir miyim? Bu geçişte bilgisayardaki driverları tekrardan kurmam mı gerekir? Veya bunun yerine OEM key alırsam kafam rahat eder mi? OEM key aldığımda ve aktive ettiğimde otomatik 22H2'ye mi geçerim? Eğer geçmiyorsam yine bu geçiş esnasında driverları yeniden mi kurmam gerekir?

Bu arada şimdi fark ettim Technopat'ta ismimin altındaki bölümdeki bilgilerde Windows 10 yazıyor fakat sisteminde Windows 11 var.

Yükseltme yöntemi ile geçebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan yükseltme yardımcısını indirin:

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yükseltme yöntemi ile geçebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan yükseltme yardımcısını indirin:

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O zaman buradaki adımları uyguluyorum. Windows key'imi bilmemem bir sıkıntıya yol açar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı