22.000-23.000 TL oyuncu laptop önerisi

Bütçe
Maks 24
Hocam onlar klasik Monster dusmanlari.
Bizzat kullaniyorum mukemmel.
Hocam bende ilk başta Monster düşünmüştüm, sonra böyle çok fazla kötüleyen olunca korkmadım değil. Şuan içi kararsızım, çünkü günümüz şartlarıyla çok az bir miktar değil. Alacağım üründe sorun çıkmaması gerekiyor, beni en azından 5-6 yıl idare etmeli.
Tavsiyem ASUS ROG, Gigabyte ve HP almanız. Ama HP'nin yeni kasalarını tavsiye ederim. Eski kasaları da fan konumuna göre anlayabilirsiniz. Kenarlarda fan olursa yeni, ortada olursa eski.

Öneririm, OLED'li Aero'yu inirimde yakalarsanız harika bilgisayar.
HP'nin yeni modelleri güzel, fakat ciddi derecede fiyat farkı var. Bahsettiğim fiyat farkı Monster ile arasında.

Hocam bende ilk başta Monster düşünmüştüm, sonra böyle çok fazla kötüleyen olunca korkmadım değil. Şuan içi kararsızım, çünkü günümüz şartlarıyla çok az bir miktar değil. Alacağım üründe sorun çıkmaması gerekiyor, beni en azından 5-6 yıl idare etmeli.
Hocam Clevo-TongFang ayrimi var.
TongFang=Asus TUF
Clevo=cop

Insanlar Cleco kotulerken yanlislikla TongFang da kotuluyor.

Hocam bende ilk başta Monster düşünmüştüm, sonra böyle çok fazla kötüleyen olunca korkmadım değil. Şu an içi kararsızım, çünkü günümüz şartlarıyla çok az bir miktar değil. Alacağım üründe sorun çıkmaması gerekiyor, beni en azından 5-6 yıl idare etmeli.

Monster'a yanaşmanızı tavsiye etmem, bu arkadaşlar gelip yine laf edecek biliyorum ama Monster bütçe olmadığında ve acil durumda tercih edilebilir bir marka. Yazılım güncellemesi BIOS ekran kartı ses sürücüsü Update'lerinde sıkıntılar var. Hoparlörlerini son seste kullanınca patlıyor. Ekran NTSC değerleri düşük kalitesiz. Plastiği kalitesiz. Fiyattan ucuzlatmak için her yola başvurmuşlar.
Kötü bir şey değil ama dediğim durumlarda alınır görüşüm.

Arkadaşlar tongfang diye gelecek birazdan. Tongfang dediği de kasa tasarımı değişik. Clevolarda hava akışı düzgün sağlanmadığından ısınıyordu, tongfang kasalar düzgün hava akışı sunduğu için daha iyi soğutma sağlıyor sadece bu.

Son düzenleme:
Tavsiyem ASUS ROG, Gigabyte ve HP almanız. Ama HP'nin yeni kasalarını tavsiye ederim. Eski kasaları da fan konumuna göre anlayabilirsiniz. Kenarlarda fan olursa yeni, ortada olursa eski.

Yani bu butceye Monster demem.
Monster dusuk butceye iyi donanim sistemi.
😂
@Cliff_Burton hocam siz anlatin.
@messinicocugu siz anlatin.
@Radeon RX 5500M hocam siz anlatin.

Sadece mi?
Arada yazilimsal fark bile var!

Sürekli monsterdan uzak durmamı söylüyorlar. Vereceğim fiyat monster laptopları için fazlaymış.
Neye dayanarak söyledikleri hakkında bir fikrim yok.
Monsterin Clevo ve Tongfang diye ikiye ayrılan kasa tipleri var kasaları Monster üretmiyor. Tongfang kasa sağlamdır ısınmaz. Fakat Clevo kasa cayır cayır yanar. Benim burada ısınır demekten kastım overheating yani aşırı ısınma. Aşırı ısınırsa Throttle yapar ve performansınız düşer. Throttle etkisini azaltabilmek için ya bilgisayarınız MUX Switch yani intel ekran kartını kapatıp görüntüyü nvidia üzerinden alarak fps artırmaktır yada monitöre bağlamaktır. Bu laptopta MUX Switch olduğu için TAM Performans alırsınız, fazlası olur eksiği olmaz kısaca. Bu laptop alınır.
Hocam onlar klasik Monster dusmanlari.
Bizzat kullaniyorum mukemmel.
Attığım key çalıştı mı ? Feedback yapmadın hocam rahatsız etmek istemedim.

Asus ROG tavsiye etmem BIOS güncellemesi beklerken ömrünüz bitebilir.
Ben olsam aorus'un 15g kc dediği modeli alırım. MUX var, ekran yanlış bilmiyorsam 240 hz tazeleme oranına sahip.

Monster'a yanaşmanızı tavsiye etmem, bu arkadaşlar gelip yine laf edecek biliyorum ama Monster bütçe olmadığında ve acil durumda tercih edilebilir bir marka. Yazılım güncellemesi BIOS ekran kartı ses sürücüsü Update'lerinde sıkıntılar var. Hoparlörlerini son seste kullanınca patlıyor. Ekran NTSC değerleri düşük kalitesiz. Plastiği kalitesiz. Fiyattan ucuzlatmak için her yola başvurmuşlar.
Kötü bir şey değil ama dediğim durumlarda alınır görüşüm.

Arkadaş tongfang diye gelecek birazdan. Tongfang dediği de kasa tasarımı değişik. Clevolarda hava akışı düzgün sağlanmadığından ısınıyordu, tongfang kasalar düzgün hava akışı sunduğu için daha iyi soğutma sağlıyor sadece bu.
Dediğiniz o ses patlama olayı MSI kasalı laptopta oluyordu. Hani şu bir sıralar baya ünlü olan laptop. Dediğiniz çoğu yazılımsal olayda Clevo kasalarda oluyordu zaten. Attığın laptoplarla özellik olarak hiçbir fark yok. MUX var bazı laptoplara ek olarak bu da çok büyük bir artı ve ömür boyu bakım garantisi de cabası.

Clevo sorunu, TongFang test ettim sesini sorun yok.

Yine Clevo...

Aluminyum model aldim ve plastigi 😄
V20.4 ise son kalite plastik.
V21 serisi magnezyum...
V25 serisi MSI kasa direkt...

Size guluyorum😁😂😂
Ses olayı MSI kasada yaşandı hocam. Monster paşa paşa alırınr MUX Switchi ve ömür boyu bakım garantiside cabası zaten. Alacağı laptopta 17.3 inç eğer ekran boyut takıntılığı varsada.

Geri
Yukarı