22.000TL'ye HP Victus R5 5600 RTX 3060 laptop alınır mı?

Dostum işlemci bende Forza Horizon 5'te yüklemelerde falan 101 fakat bir ara 102 derece dahi olduğu var ama ortalama 95 diyebilirim. ETS 2 vs. falan da böyle. GPU ise Forza'da 86 (en fazla Forza'da bu dereceleri gördüm), diğer oyunlarda 70 civarı.
GPU doksanlada ise fazla ama CPU normal. Valorant'ta öyle olmasına bir yorumum yok, hiç oynamadım. Bu arada isterseniz Turbo Boost kapabilirsinizz sıcaklıklar 70 ile 80 arası oluyor ama performans da düşüyor elbette. Güç planında işlemci güç yönetiminin maksimunucu %99'a sınırlamak da bir nevi TurboBoost kapatır.
Hocam güç yönetiminde max min ayarı nasıl tam ss atar mısınız
Pilde ve şarja takılı olarak toplamda 4 bölme var hepsini mi 99 yapacağız

Pildeki maksimum yerini, şarjda olanların hepsini yapmalısınız.
Şuan SS atmam mümkün değil.

Peki nasıl yapacağız arkadaşın anllatığı şekildemi yaptın güç seçeneklerinden Max'min 99 olayı.
Hayır rehberi paylaşılmış oradan yaptım.

Onu yapmayın. Çok düşürür hızı.
Bunu uygulayın.

Bunu uygulayın.

Farkı neki ikisi de MHz'yi 3200 yapıyor sanırsam bilgilendirirsen sevinirim.

Bunu uygulayın.

Bir de sende de kasayı masadan kaldırıp az kıpırdatınca ufak tefek sesler gelıyor mu benı bıraz rahatsız etti.

Herhalde MHz değerine görev yöneticisinden RAM bölümünde baktınız, MHz değeri RAM'lar için, TurboBoost ile onun ilişkisi yok. O rehberde güç attırma modu kapalı olunca işlemci hızını 3.27 GHz'e sınırlar. Bu arada ben hiç ses duymadım ama hiç böyle kaldırıp salladığımı hatırlamıyorum.

Bir de sende de kasayı masadan kaldırıp az kıpırdatınca ufak tefek sesler gelıyor mu benı bıraz rahatsız etti.

99 yapmak çok dengesiz hız yapıyor 3.30 GHz'den bir anda 2.57 GHz'e düşüyor anlık gecikme yapıyor bu da.
100 bırakıp Turbo Boost kapamak sabit 3.30 GHz sabitliyor.

99 yapmak çok dengesiz hız yapıyor 3.30 GHz'den bir anda 2.57 GHz'e düşüyor anlık gecikme yapıyor bu da.
100 bırakıp Turbo Boost kapamak sabit 3.30 GHz sabitliyor.

Anladım teşekkür ederim.

Herhalde MHz değerine Görev Yöneticisi'nden RAM bölümünde baktınız, MHz değeri RAM'lar için, Turbo Boost ile onun ilişkisi yok. O rehberde güç attırma modu kapalı olunca işlemci hızını 3.27 GHz'e sınırlar. Bu arada ben hiç ses duymadım ama hiç böyle kaldırıp salladığımı hatırlamıyorum.

MSI Afterburner'dan bakıyorum kasa hakkında dediğim şey kasayı az sağa sola zorlayınca ufak ufak kasayı tutan menteşelerden sanırsam ses geliyor işçiliğine bakmak için test ettim moralimi bozdu.

Son düzenleme:
Dostum ayni cihaza sahibim yeni aldım. Bilgisayarda oyun oynamiyorken de fan sesi geliyor mu sende? Boştayken işlemcim 45-60 derece arası fan 2000 rpm de ve bayağı bir sesli çalışıyor cihaz. Sende durum nasıl?

Dostum ayni cihaza sahibim yeni aldım. Bilgisayarda oyun oynamiyorken de fan sesi geliyor mu sende? Boştayken işlemcim 45-60 derece arası fan 2000 RPM de ve bayağı bir sesli çalışıyor cihaz. Sende durum nasıl?

Çok da sesli sayılmaz Gaming laptoplarda normal kafana takmana gerek yok :)

Dostum ayni cihaza sahibim yeni aldım. Bilgisayarda oyun oynamiyorken de fan sesi geliyor mu sende? Boştayken işlemcim 45-60 derece arası fan 2000 RPM de ve bayağı bir sesli çalışıyor cihaz. Sende durum nasıl?

Benim sana bir sorum olacak fanların RPM değerine nasıl bakılıyor?

Ve oyunlarda sende 95'lere kadar görüyor musun MSI Afterburner'dan bakmanı tavisye ederim.

Son düzenleme:
Çok da sesli sayılmaz Gaming laptoplarda normal kafana takmana gerek yok :)

Benim sana bir sorum olacak fanların RPM değerine nasıl bakılıyor?

Ve oyunlarda sende 95'lere kadar görüyor musun MSI Afterburner'dan bakmanı tavisye ederim.
Speed fan üzerinden RPM değerini görüntüleyebilirsin. Evet oyunlarda 90 ı geçtiği bile oluyor sıcaklıkların. Speed fanı indirirsen sana zahmet cihazın boştaki sıcaklık ve RPM değerlerini bana yazabilir misin? :)

Geri
Yukarı