Çözüldü 22 gün özürlü devamsızlık sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, özürsüz 10 gün, toplamda da 30 gün devamsızlık hakkınız var. Toplam devamsızlık sınırını aşmadığınız sürece izinli devamsızlık için herhangi bir sınır bulunmuyor. Kısacası özürlü 22 gün, özürsüz 3.5 gün devamsızlıkla sınıfta kalmazsınız. Rahat olun, özürsüz devamsızlığınız 10 günü ya da toplam devamsızlığınız 30 günü aşarsa o zaman sınıfta kalırsınız. Toplam devamsızlık da özürlü ve özürsüz devamsızlığın toplamıdır.
Hayır. Özürsüz 20'ye eşit olursa aynı anda özürsüz devamsızlıkta 10 olursa 2side sınırda kalırsa sınıfta kalmış olursunuz.

Yanlış bilgi.

Belge alamama durumu sadece özürlü 5 güne eşit ve fazlası olursa olur. Diğer durumlar sınıf tekrarıdır. Bir sınıf tekrarı olarak söylüyorum bu arada.
Burda arkadaş farklı şekilde yorumlamış. Hangisi doğru?

Yanlış bilgi
Kaynak atar mısın? 🌚🌝

Hocam kaynak bulmak çok zor çünkü bazı yönetmelikler bu sene başında değiştirildi. Bazıları eski bazıları yeni ben devamsızlık yüzünden sınıfta kalan birisi olarak bildiklerimi söyledim. Müdür yardımcıları ile sorumluluk ve devamsızlık konusunda iç içe olduğumdan dolayı kaynak benim. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem fakat bana göre yazdığınız yanlış bilgi. Hatam varsa bulduğunuz kaynağa göre raporlayın mesaj çizilsin.

Burada arkadaş farklı şekilde yorumlamış. Hangisi doğru?

Lise öğrencisi olduğu varsayarak 20gün özürlü devamsızlığın üstüne çıktığınız an sınıfta kalmış olarak sayılıyorsunuz. Sınır 20 devamsızlığınız sınıra eşit olursa sınıfta kalmazsınız. Özürsüz devamsızlık sınırı 10 özürsüz devamsızlık sayınız sınıra eşit olursa kalmazsınız fakat yarım gün bile geçerse sınıfta kalmış olarak sayılırsınız. Özürsüz devamsızlık sınırının içerinde 5 gün devamsızlık olursa belge alamazsınız. Devamsızlıkla kalma yönetmenliği tamamen bu şekilde.
Ekleme yapayım anlayın. Özürlü ve özürsüz devamsızlık sınırı toplamı 30'dur. Özürlü 20 ve özürsüz 10 olacak şekilde 2 devamsızlık da sınırda kalırsa sınıfta kalmış sayılırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kaynak bulmak çok zor çünkü yönetmelikler bu sene başında değiştirildi. Bazıları eski bazıları yeni ben devamsızlık yüzünden sınıfta kalan birisi olarak bildiklerimi söyledim. Müdür yardımcıları ile sorumluluk ve devamsızlık konusunda iç içe olduğumdan dolayı kaynak benim. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem fakat bana göre yazdığınız yanlış bilgi. Hatam varsa bulduğunuz kaynağa göre raporlayın mesaj çizilsin.
Özürlü devamsızlığın kaç gündü?

Hocam kaynak bulmak çok zor çünkü yönetmelikler bu sene başında değiştirildi. Bazıları eski bazıları yeni ben devamsızlık yüzünden sınıfta kalan birisi olarak bildiklerimi söyledim. Müdür yardımcıları ile sorumluluk ve devamsızlık konusunda iç içe olduğumdan dolayı kaynak benim. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem fakat bana göre yazdığınız yanlış bilgi. Hatam varsa bulduğunuz kaynağa göre raporlayın mesaj çizilsin.

Ekleme yapayım anlayın. Özürlü ve özürsüz devamsızlık sınırı toplamı 30'dur. Özürlü 20 ve özürsüz 10 olacak şekilde 2 devamsızlıkta sınırda kalırsa sınıfta kalmış sayılırsınız.
Sınıfta kalıyorum yani?

Özürlü devamsızlığın kaç gündü?

11,5 oldu silemeyiz dediler bende devamını yapmaya başladım. En son 20leri geçmişti.

Sınıfta kalıyorum yani?

Evet. Özürlü devamsızlık sınırı 20'yi geçtiği için şu an sınıfta kalıyorsunuz. Aileniz okulda ki müdür yardımcısı ile konuşsun özürsüze 2 gün aktarırlar diye düşünüyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı